Presunúť na hlavný obsah

Návod na šťastný život podľa štýlu Hygge: Viete, čo je jeho hlavnou myšlienkou?

Bývanie

Interiérový dizajn inšpirovaný dánskou kultúrou s dôrazom na hlavnú myšlienku, ktorá vám dodá do života nezameniteľný pocit šťastia.

Zoznámte sa s novým životným štýlom, ktorý je považovaný za unikátny recept na šťastie a vniknite vášmu domovu tú správnu atmosféru prostredníctvom správne zvolených doplnkov a detailov.

Prečítajte si aj: Dánsky koncept životného štýlu dobýja svet: Prezradíme vám tajomstvo dlhého a šťastného života

Pokojná idylka

Dáni patria k najspokojnejším ľuďom na svete a ich recept na šťastie je naozaj jednoduchý - užívajú si hygge atmosféru. Dokážu sa úplne odovzdať prítomnému okamihu, uvoľniť svoju myseľ, odložiť všetky záväzky stranou a nechať sa rozmaznávať. Hygge je predovšetkým pohoda, teplo, domov, bezpečie a váš obľúbený oversized sveter. Na vytvorenie tejto pokojnej idylky vám postačí jemná deka, teplé ponožky, horúci nápoj, tlmené svetlo sviečok a ľudia, ktorých máte najradšej.

Čisté a jednoduché línie

Fenomén z 18. storočia je vizuálne ladený do rodinnej pohody a minimalistického dánskeho interiéru. Inšpirovať sa pri ňom môžete jednoduchými tipmi, ktoré sme pre vás pripravili. Výrazné farby či zdobenie je v tomto prípade out a vy sa skôr zamerajte na kvalitné prírodné materiály a minimalistický interiér. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť pokojný, rodinný priestor, ktorý je ladený v harmonických odtieňoch a vytvára pocit domova a šťastia.

Sviečky ako základ Hygge

Základným detailom, často skloňovaným so životným štýlom Hygge sú sviečky. Je to o vytvorení tej najpríjemnejšej atmosféry, ktorú v danej chvíli dokážete prežívať. Nič nenahradí teplé osvetlenie sviečok so štipkou nenásilnej vône a pocitom výnimočnosti. Uvidíte, že stačí zapálenie jedinej sviečky a vo vás sa prelomí pocit pohodlia, relaxu a vďačnosti.

Zaslúžený oddych

Nie je nič lepšie alebo luxusnejšie, ako stráviť hodinu alebo dve dlhšie v posteli. Našťastie životný štýl Hygge tento koncept s radosťou podporuje a ak ste aj vy zástancami nových zvykov, tento si zaručene zamilujete. Či už sú to romantické raňajky v posteli alebo čítanie dobrej knihy, najdôležitejšie je vytvoriť útulný a pohodlný priestor. Stavte na príjemné materiály, mäkké vankúše či množstvo jemných prikrývok a vychutnajte si zaslúžený oddych.

Viac článkov a inšpirácií z oblasti lifestylu nájdete v zimnom čísle magazínu FEMINITY, ktorý je práve v predaji!

 

Inšpirujte sa: Až kým vás smrť nerozdelí: Recept na vzťah, ktorý vydrží navždy, je odhalený!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus