Kúpeľňové nápady pre všetkých milovníkov minimalizmu: Tieto detaily vás zaručene nadchnú!

Inšpirujte sa minimalistickými a jedinečnými kúpeľňovými esenciami, ktoré vám vniknú do vášho interiéru ten správny šmrnc a nezameniteľnú atmosféru. Tieto tipy si s radosťou osvojíte!

Inšpirujte sa kúpeľňovými esenciami v minimalistickom štýle

Inšpirujte sa kúpeľňovými esenciami v minimalistickom štýle

Zdroj: Bathstore

Kúpeľňa je miestom, ktoré by malo spĺňať hneď niekoľko dôležitých atribútov. Okrem praktického využitia je tu najmä fakt, že táto miestnosť by mala byť akousi vlastnou oázou pokoja vo vašom byte či dome. Snažte sa ju preto zariadiť tak, aby bol výsledný efekt čo najpríjemnejší a najefektívnejší. Prinášame vám niekoľko jednoduchých tipov, ako nato! 

Prečítajte si aj: Vneste do svojho bývania kúsok duše pomocou kvetov: Aj takto jednoducho sa dajú zakomponovať do interiéru

Živé rastiny

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké by to bolo mať v kúpeľni svoj vlastný živý strom? Ak sa vám to zdá ako nereálny nápad, tak sa nechajte inšpirovať týmto originálnym tipom. Malá kúpeľňa v svetlých odtieňoch môže vyzerať ešte žiarivejšie, ak do nej zakomponujete práve živé rastliny. Tie jej dodajú ten správny efekt.

Mramor

Materiály sú dôležitým prvkom pri zariaďovaní vašej oázy pokoja. Za moderné sa považujú práve mramor, sklo či prírodné materiály, ktoré vedia pôsobiť veľmi jemne a zároveň nadčasovo. V tomto prípade zvolil architekt šedý mramor, ktorý dodáva celej miestnosti pokojnú atmosféru.

Vysoké stropy

Výhodou rodinných domov či starších prerobených bytov sú práve vysoké stropy, ktoré dodávajú miestnosti akýsi odlišný nádych. Pri zariaďovaní kúpeľne s týmto benefitom myslite na okázalé lustre či iné prvky, ktoré v tomto interiéri vyniknú najviac. Pri tejto inšpirácii nás zaujal aj kozmetický stolík so zrkadlom, po ktorom by zatúžila nejedna žena.

Odtiene modrej

Aj keď je modrá akousi typickou farbou, ktorá sa používa v miestnostiach tohto typu, stále vie pôsobiť jedinečne a odlišne. Stačí ak ju skombinujete s týmti správnymi materiálmi a odtieňmi a  výsledok bude stáť zato! Modré obkladačky sú v tomto prípade naozaj pôsobivé a dokonalo sa hodia do celkového interiéru.

Inšpirujte sa: Sympatický bytový dizajnér André Sedmák: Dôvera klienta je tá najcennejšia investícia

Minimalizmus

Aj takto môže vyzerať vkusne zariadená kúpeľňa, do ktorej nepotrebujete zbytočne veľa nábytku či doplnkov. V tomto type zariadenia si postačíte s originálnou vaňou na nožičkách a výbavou, ktorá by nemala chýbať v žiadnej kúpeľni. Tento netradičný štýl však naozaj má niečo do seba a my sme si ho zamilovali práve vďaka jeho odlišnosti.

Foto:
Bathstore, Douglas Friedman, Kristoffer Johnson, Mikkel Vang, Richard Powers, Stephen Kent Johnson
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba