Dobročinný Ples v opere 2018: Na gong udrela vzácna osobnosť slovenského športu Veronika Vadovičová

Osemnásty ročník dobročinného Plesu v opere je otvorený. Povestným úderom na gong ho symbolicky oficiálne otvorila podporovateľka jeho dobročinného zámeru Veronika Vadovičová, úspešná slovenská paraolympijská reprezentantka a trojnásobná zlatá olympijská víťazka v streľbe.

Na gong udrela vzácna osobnosť slovenského športu Veronika Vadovičová

Na gong udrela vzácna osobnosť slovenského športu Veronika Vadovičová

Zdroj: Ples v opere

Osemnásty ročník dobročinného Plesu v opere je otvorený. Povestným úderom na gong ho symbolicky oficiálne otvorila podporovateľka jeho dobročinného zámeru Veronika Vadovičová, úspešná slovenská paraolympijská reprezentantka a trojnásobná zlatá olympijská víťazka v streľbe. 

„Ďakujeme Veronike za jej osobný vklad a verejnú podporu charitatívneho zámeru tohtoročného Plesu v opere. Úderom na gong nielenže oficiálne otvorila program, ale taktiež nám pomohla zdôrazniť dobročinný charakter Plesu v opere. Ten už ôsmy rok zlepšuje osudy nielen jednotlivcov, ale aj celých rodín či dokonca zachraňuje ľudské životy,“ hovorí Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Prečítajte si: Príchody na Ples v opere 2018: Dominik Hrbatý v spoločnosti manželky, Vladimír Kobielsky tiež a ďalší

„Udrieť na gong na Plese v opere je veľmi významným spoločenským aktom a vždy túto úlohu dostali vzácne osobnosti. Až do samotného momentu vo mne vreli pocity vzrušenia a strachu, aby to dobre dopadlo a aby aj spoločnosť správne pochopila, prečo pre túto úlohu vybrali práve mňa. Cením si, že sa mi dostalo takejto pocty,“ vysvetľuje Veronika Vadovičová, ktorá sa tejto čestnej úlohy zhostila s rešpektom. „Inklúzia a integrácia na školách sa ma úzko týkala v detstve a o to viac vo mne táto téma vyvolala vnútornú potrebu zapojiť sa do dobročinného poslania Plesu v opere. Pamätám si, ako som preplávala školskými podmienkami a viem, ako je to v dnešnej dobe. Preto si nesmierne vážim hostiteľa dobročinného Plesu v opere, že 18. ročník poukázal práve na tento spoločenský problém,“ dodáva Vadovičová, ktorá je presvedčená o tom, že všetky deti bez rozdielu, vrátane zdravotne znevýhodnených, majú rovnakú šancu na plnohodnotné vzdelanie.

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, aký look zvoliť na tohtoročný ples: Inšpirujte sa kolekciami svetoznámych návrhárov!

Úvodné slovo 

Nenapodobiteľná Božidara Turzonovová ešte pred prvým valčíkom odovzdala úvodné slovo generálnemu riaditeľovi Slovenského národného divadla Mariánovi Chudovskému. „My divadelníci tu na týchto doskách odovzdávame zo seba všetko. Vyjadrujeme zo seba emóciu, bez nej by sme nemohli robiť to, čo robíme, náš život by nemal žiadny zmysel. Obrazne povedané: Tu sa rodíme i zomierame,“ povedal vo svojej reči Chudovský, ktorý tiež pripomenul svojich kolegov. ,,Na divadelných doskách aj vzdávame hold kolegom, ktorí od nás navždy odišli...“ dodal Marián Chudovský.

Nasledoval príhovor Pavla Lančariča, hostiteľa Plesu v opere a generálneho riaditeľa Orange Slovensko, ktorý v historickej budove SND privítal vzácnych hostí a tiež uviedol Veroniku Vadovičovú, ktorá sa zhostila čestnej úlohy otvorenia večera úderom na gong. „Tento výnimočný človek je dôkazom, že napriek znevýhodneniu sa v prípade vhodnej podpory a pomoci dajú dokázať mimoriadne veci. Veď je tu medzi nami niekto, kto sa môže pochváliť piatimi medailami, z toho tromi zlatými z najprestížnejšieho športového podujatia?,“ uviedol vo svojom prejave Lančarič.

Foto:
Ples v opere
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba