Presunúť na hlavný obsah

Nedarí sa vám schudnúť zo stehien? Osvojte si týchto 7 rád a zistíte, prečo tomu tak je

Fitness

Akokoľvek sa snažíte, občas sa jednoducho tuku na stehnách nedokážete zbaviť, ani keby ste sa rozkrájali. Čo ak však robíte jednu z týchto zásadných chýb?

Kladiete si nereálne ciele

Väčšina z nás si to síce nepriznáva, chudnúť by sme však chceli naozaj závratnou rýchlosťou. Tak ako sa ale z jednej čokolády len tak ľahko nepriberie, rovnako sa ani z jedného cvičenia za týždeň neschudne. Preto si radšej ako sklamanie stanovte reálnejšie ambície a tešte sa aj z menších výsledkov.  Prvé si pri skutočne pravidelnom cvičení, ktoré absolvujete minimálne trikrát za týždeň, začnete uvedomovať asi po štyroch týždňoch. Preto dajte svojmu telu naozaj čas.

Správna strava

Nestačí vzdať sa občasného maškrtenia. Stehná sú oblasť, z ktorej sa chudne naozaj najťažšie. Preto si  skutočne dvakrát rozmyslite, čo vložíte do úst a snažte sa svoju stravu vyvážiť správnou dávkou proteínov, ovocia, zeleniny a tých správnych tukov. Nenechávajte nič na náhodu a zásobte sa len tým, čo vaše telo potrebuje a nie tým, čo poteší vaše chuťové poháriky.

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo efektívneho chudnutia odhalené: Ako sa zorientovať v posilke a cvičiť, keď ste doteraz nič nerobili?

Aj tu však záleží na tom, kedy si jednotlivé živiny doprajete a v akom množstve. Z ovocia je najdôležtejšie príjmať dostatok antioxidantov a vitamínov, preto si hlavne v doobedných hodinách pochutnajte na kiwi, pomaranči, granátovom jablku či ananáse, ktoré vďaka sacharidom zásobia vaše telo dostatkom energie, no zároveň nezaťažia vaše trávenie. V prípade tukov je najlepšie voliť ch zdravšie formy ako olivový, sezamový či avokádový olej. Ak máte chuť na niečo malé, doprajte si za hrsť nepražených nesolených orieškov. A nezabúdajte na bielkoviny. Či už v tvarohu, vajíčkach, sóji alebo chudom mäse, pri aktívnom športe sú nevyhnutnosťou.

Kardio je dôležité

Ak nevidíte výsledky ani pri intenzívnom cvičení, možno vám treba len trošku kardia. To totiž spaľuje tuky ani o tom neviete. Stačí trikrát do týždňa prebehnúť vaše nohy na minimálne 30 minút a vypotiť nejaké tie zásoby. Nielenže si svoje stehná vyformujete rýchlejšie, zlepší sa i vaša kondička, ani nebudete vedieť ako.

Stačí aj doma

Ak naozaj netúžite po celulitíde a chcete vyzerať skutočne fit, nemusíte chodiť do posilňovne. Stačí, keď si zacvičíte v pohodlí domova s vlastnou váhou a premeriate tak silu svojich nôh. Podstatné je, aby vaše stehná boli v neustálom pohybe a nedokázali zaspať na vavrínoch. Len tak sa vám podarí predísť ochabnutiu svalov a následnej celulitíde. Zvoľte si hlavne jednoduché výpady a drepy v troch sériách po desať opakovaní a uvidíte ten rozdiel.

Nenechajte si ujsť: Cviky pre krajšie ženské telo: Takto dosiahnete štíhlejšie nohy a zbavíte sa tuku na vnútorných stehnách!

Keď už vlastná váha nestačí

Ak máte pocit, že by ste zvládli aj viac, pridajte. Ak si vaše telo zvykne, potrebuje novú výzvu, inak sa nikam neposuniete. Preto zvoľte väčšie činky, viac sérií, kratšie pauzy. Nechajte nech si telo postupne, ale isto zvyká na väčší tlak a väčšiu záťaž. Uvidíte ten rozdiel. 

Zamerajte sa na tie správne cviky

Záleží od typu vašej postavy. Nebehajte dlhé trate, ak ste vyšší a máte dlhé nohy, skúste sa viac zamerať na budovanie svalstva a skutočné posilňovanie. Dlhé behy nad 5 kilometrov totiž pôsobia podobne ako kardio a svalstvo s nimi skutočne nenaberiete, pričom pri samotných cvikoch máte oveľa vyššiu pravdepodobnosť úspechu. Veľa je v genetike, avšak všetkému sa dá aspoň do istej miery pomôcť. Preto to nevzdávajte, vyskúšajte, čo pasuje vám, a pustite sa do toho.

Inšpirujte sa: 5 najúčinnejších cvikov na pevný zadok: Takto zhodíte nielen kilá navyše, ale budete aj hriešne sexi

- Najčítanejšie -