5 efektívnych cvikov na spevnenie trupu: Tieto cvičenia na jadro tela si zamilujete!

Potrebujete spevniť váš trup a neviete si s tým dať rady? Klasické brušáky sú síce fajn, ale nie sú dostatočne efektívne na to, aby dokázali spevniť „core“ tela. Trup je predsa základným bodom, ktorý využívate pri každom tréningu, je preto potrebné zamerať sa na jeho dostatočné spevňovanie.

Pravidelným opakovaním týchto cvičení si efektívne spevníte svoj trup

Pravidelným opakovaním týchto cvičení si efektívne spevníte svoj trup

Zdroj: Profimedia

Neexistuje presný návod, ako si vybudovať silný a pevný základ tela. Poznáme však efektívne cviky, ktoré vám v sne za spevneným trupom a  správnym držaním tela zaručene pomôžu. Tentokrát sme sa inšpirovali austrálskou atlétkou a odborníčkou zo sveta fitnes, Amandou Bisk. Tá je dokonalou ukážkou toho, že ak človek pravidelne cvičí, výsledky sa zaručene dostavia. Inšpirujte sa jej 5 účinnými tréningovými cvikmi na spevnenie trupu.

Mohlo by vás zaujímať: Návod, ako na problémové partie celého tela: Kedy dokážete ovplyvniť brucho či zadok a čo je dané genetikou?

Dvíhanie nôh a panvy

K tomuto cvičeniu budete potrebovať jedinú pomôcku, bez ktorej to skrátka nejde. Vo fitnescentre si nájdite klasickú lavičku, ktorá vám poslúži pri tomto konkrétnom cvičení a pokračujte podľa postupu. Ľahnite si na chrbát tak, aby boli lopatky poriadne spevnené a rukami sa chyťte lavičky. Vystreté nohy a panvu dvíhajte smerom nahor a opakujte 20 krát. Tento typ cviku je najlepšie vykonávať po 3 série.

Klasická stojka

Pre tých z vás, ktorí stojku neovládajú dokonale , bude najlepšie začať s pokusom o stenu. Ostatní využijú svoje schopnosti zo strednej školy a budú sa snažiť vydržať v stojke čo najdlhšie. Tento typ pohybu vám bráni uvoľniť trup tela a tým sa stáva ideálnym pri jeho spevňovaní a posilňovaní.

Švihy lodným lanom

Obojručné švihy s lodným lanom patria k veľmi náročným, ale zároveň účinným cvičeniam. Celý proces sa vykonáva v drepe a s vystretým chrbtom, presne tak ako to ukazuje Amanda. V tomto ukážkovom postoji vykonávate švih lanom vo vopred určenom intervale. Výsledkom bude správne držanie tela, spevnený trup a paže.

TRX

Cvičenie s názvom TRX je ideálnym pomocníkom pri budovaní sily a spevňovaní celého tela. Pri tomto konkrétnom pohybe spevňujete nielen svoje paže, brušné svalstvo, ale aj "core" tela. Vo zvesenej polohe sa snažte priťahovať k popruhom tak, aby bol váš chrbát stále rovný a vystretý. Len vtedy bude toto cvičenie naozaj efektívne.

Prečítajte si aj: Svetová expertka na chudnutie radí: Týchto 6 tipov vám zaručene pomôže, aj keď ste v chudnutí ten najhorší človek

Pre pokročilých

Náročnejšou verziou v tomto prípade, môže byť obmena, kedy sa vaša pozícia začína v stoji na rukách a vaše nohy budú upevnené k popruhom. Zadok dvíhajte smerom nahor a následne vráťte nohy späť smerom k zemi. Tento náročný cvik si vyžaduje dobrú kondíciu a vytrvalosť.

Foto:
Profimedia, instagram.com/amandabisk
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba