Presunúť na hlavný obsah

Tri mladé baby založili krásne a naozaj voňavé kvetinové štúdio: Floretally si vás svojou krásou určite podmaní

Kariéra

Tri mladé baby baví a napĺňa práca s kvetmi. Svoju záľubu však nenechali len v medziach vlastného hobby. Založili výnimočné kvetinové štúdio Floretally. Milujú jemnosť, ladnosť a jednoduchosť. A presne to sa snažia preniesť aj do svojej práce.

Mohlo by vás zaujímať: Princ Harry neustrážil súkromie sexi priateľky: Jeho vyjadrenie na adresu médií vás prekvapí!

Vo Floretally je všetko tak trochu iné. Keďže nemajú kamennú predajňu, každá jedna kytica je skutočne šitá presne na mieru. V štúdiu tiež vyrábajú prekrásne hodvábne stuhy, ktoré farbia ručne s farbami z kvetov. To ešte viac podčiarkuje krásu a jemnosť každej kytice. 

Ako vznikla myšlienka založiť Floretally?

Myšlienka založiť Floretally vznikla veľmi jednoducho. Chceli sme robiť to čo nás baví aj pre iných a nie len pre seba, resp. užší okruh známych, no zároveň sme nechceli rozbiehať kamenné kvetinárstvo – nie preto, že by sme kvetinárstvo nechceli, ale znamenalo by to pre nás oveľa viac starostí a menej času na to, čo nás baví. V zahraničí je bežné mať napr. kvetinové štúdio a byť „štúdiový florista“ bez kamenného kvetinárstva. Bolo pre nás zaujímavejšie, zariadiť si súkromné štúdio, vytvoriť  web stránku a kontá na sociálnych sieťach, kde sa môžeme prezentovať a osloviť potenciálnych klientov.

Kto stojí za Floretally?

Tri dievčatá  - Ľubica, Monika, Barbora, s láskou ku kvetom a zmyslom pre detail.

Čo všetko u Vás nájdeme?

Dennodennú dodávku kvetov žiaľ nie, ale je možné nás kontaktovať cez sociálne siete alebo webovú stránku, a následne si dohodnúť stretnutie. Navrhujeme kvetinový dizajn alebo aj celkový dizajn na rôzne udalosti, oslavy, svadby, editoriály a iné spolupráce.  Našou úlohou je buď pre klienta navrhnúť estetickú víziu udalosti alebo mu ju pomôcť dotvoriť,  a následne zrealizovať, a to od farieb, doplnkov, druhov kvetín až po rozloženie detailov, pričom sa snažíme vždy vytvoriť  jedinečný vzhľad každej udalosti. Okrem toho máme slabosť pre hodváb a v kombinácií s kvetmi sa nám nesmierne páči.  V štúdiu vyrábame hodvábne stuhy, farbené prírodnými farbami z rastlín, resp. drevín.

Na čom si najviac zakladáte?

Keď na niečom robíme, tak preto, že nás to baví, vidíme v tom zmyslel a aj priestor na sebarealizáciu a nie preto, že musíme. Je pre nás dôležité, že si môžeme vybrať na čom budeme spolupracovať a na čom nie.  

Čím ste výnimoční?

Toto by mal objektívne zodpovedať niekto iný J, ale subjektívne je to asi výroba hodvábnych stúh a kombinácia iba prírodných materiálov.  Vždy sa snažíme kombinovať kvety, farby a materiály tak, aby sme vytvorili vzdušné kytice a ladné aranžmány, ktoré na prvý pohľad evokujú eleganciu a jemnosť.

Čo máte na svojej práci najradšej?

To nekonečné množstvo nádherných kombinácií kvetov a farieb.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus