Presunúť na hlavný obsah

S narodením našej dcérky sa naše manželstvo zásadne zmenilo: To, ako sa náš vzťah vyvíjal ďalej, nikto veru nečakal

Feminity

S príchodom bábätka do rodiny sa zmení celý svet partnerov od základov. Hoci sa Hana stala mamou na dnešnú dobu v naozaj mladom veku, na všetky tie zmeny bola pripravená. Aspoň si to myslela. S tým, ako to však ovplyvnilo jej manželstvo sa nedokáže zmieriť dodnes.

Inšpirujte sa: Myslela som si, že každý môj vzťah je niečím iný: Až táto udalosť mi ukázala, že všetci moji partneri mali jednu vec spoločnú

Vyzeralo to, že túžia po tom istom

Hana s Robom spolu chodili od vysokej školy. Už v prvom ročníku ju požiadal o ruku a plánovali svadbu. Vzali sa presne do roka a do dňa a v tom čase už bola tehotná. Výšku si tak dokončovala nielen s tehotenským bruškom, ale už aj s dcérkou Améliou. Hana vždy túžila po veľkej rodine, takže otehonieť pre ňu v tak mladom veku neboli nič zvláštne. Vnímala to veľmi prirodzene a naozaj úprimne túžila byť mamou. Robo síce súhlasil s tým, že budú mať bábätko, no už od začiatku mal teóriu, že si to musí zvážiť predovšetkým Hana, nakoľko to bude vraj skôr na nej. Hanka si myslela, že to hovorí len ako bežnú frázu. Vždy sa mamy starajú o deti o niečo viac - to je predsa normálne. Avšak ani náhodou jej nenapadlo, aký postoj k otázke rodičovstva bude mať jej manžel naozaj v reálnom živote. 

S príchodom dcérky sa ich manželstvo zásadne zmenilo

Keď sa však Amélia narodila, Robo sa zmenil doslova zo dňa na deň. Odrazu začal chodiť čoraz častejšie von s kamarátmi, zostával dlhšie v škole, či práci aj keď nemusel a dokonca i keď mala mať Hana nejekú skúšku, musela Améliu strážiť Hankina mama. Robo nikdy nebol s malou sám. Nikdy ju neokúpal, neprebalil, či nevzal na prechádzku. To bola podľa neho úloha Hany. On sa dal do pozície živiteľa rodiny a navyše ešte stále popri tom študoval. Potreboval vraj viac času pre seba. Cítil sa unavený a frustrovaný, k čomu nočný plač novorodeniatka veru nepridával. Hana bola zúfalá. Prvé mesiace bola na všetko naozaj sama. ”Nebyť mojej mamy, zrejme by som to nezvládla. Hoci som študovala externe, učiť som sa musela. Zároveň som mala na starosti chod celej domácnosti a v neposlednom rade aj maličkú. Kedykoľvek som Roba poprosila, aby malú na chvíľku niekam vzal, mal tisíc výhovoriek, prečo to nejde.”

Nič už nie je také ako predtým

Dnes má Amélia dva roky a Robo s ňou ešte nebol vonku sám. ”Netvrdím, že malú neľúbi, len má k nej veľmi špecifický vzťah. A práve to zásadne ovplynilo aj môj pohľad na neho. Stále ho milujem, no sú veci, ktoré nedokážem pochopiť a zmieriť sa s nimi. Aj keď som vždy túžila po veľkej rodine, už to tak nie je. Stačí mi Amélia. V otázke rodičovstva totiž nemám po svojom boku človeka, na ktorého a dokážem 100% spoľahnúť. Žiaľ… Uvidíme, možno sa to časom zmení. Stále nestrácam nádej…” 

Nenechajte si ujsť: Myslela som si, že kvôli mne opustí partnerku: Až po tom, čo niečo povedal, som si uvedomila, že nás chcel obe

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus