Presunúť na hlavný obsah

Týchto 6 beauty produktov sa zbavte čo najskôr: Zbytočne vám opticky pridávajú na veku

Krása

Nie všetko, čo blogerky prezentujú ako účinné a trendy, musí fungovať v každom prípade a v každom veku. Prezradíme, ktoré produkty vám skutočne netreba, aj keď sa tomu možno ťažko verí.

1. Minimálne tri druhy krycieho krému

Samozrejme, že krycí krém je jednou z najdôležitejších častí celkového mejkapu, aj tu však stále platí, že menej je niekedy viac. Ak si myslíte, že je najdôležitejšie všetko zakryť, aby ste pôsobili dokonale, ste na omyle. Príliš veľký nános krycieho krému alebo samotná kombinácia viacerých druhov pri nanášaní totiž zakryje aj jemné línie vašej prirodzenej pokožky a opticky vám pridá na veku.

2. Korektor v príliš bledom odtieni

Možno sa chcete zbaviť kruhov pod očami a použitie bledšieho odtieňa vo forme korektoru vám príde ako skvelé riešenie, opak je však pravdou. Príliš veľký kontrast medzi ostatnou časťou tváre a priestorom pod očami vyzerá neprirodzene a navyše okázalo zvýrazní začínajúce vrásky.

Inšpirujte sa: Výrazné linky na oči vystriedala kajalová ceruzka: Tento krok vám vyčaruje prirodzenejší vzhľad!

3. Tmavý rúž, ktorý takmer nikdy nenosíte

Tmavšie farby na perách možno vyzerajú skvele na fotografiách a sociálnych sieťach, v skutočnom živote však neuveriteľne pridávajú na veku a zo ženy robia chladnú a neprístupnú. Zvoľte radšej bledšie odtiene, ktoré prirodzene vyzerajú sviežo a mladistvo.

4. Fixačný púder

Mladistvá pleť žiari a odráža svetlo. Ak ste preto boli zvyknuté na používanie obrovského množstva púdru, zabudnite na podobné zvyky a zbavte sa ho čo najskôr. V skutočnosti vám totiž postačí len jemná dávka toho transparentného, ktorý poľahky naneste na najproblematickejšiu T-zónu a ostatné časti tváre nechajte, nech sa o váš mladistvý vzhľad postarajú samé.

Nenechajte si ujsť: 7 vecí v šatníku, ktorých by ste sa okamžite mali zbaviť: Pozrite sa, čo by ste z neho mali úplne vyradiť

5. Čierna očná linka

Linka je ešte stále v kurze, pozor však na to, aký odtieň si vyberáte a kam si ju nanášate. Príliš tmavé verzie vôbec nepôsobia mladícky, a už tobôž nie vtedy, ak si ich nanesiete pod oko. Nielenže tak opticky zmenšíte svoje oči, ale pridáte si i niekoľko rokov naviac.

6. Príliš tmavá kontúrovacia ceruzka na pery

Výrazné rúže sú ešte stále in, vytvárať však líniu pier za pomoci o niekoľko odtieňov tmavšej ceruzky nie je práve najšťastnejší krok. Skúste to radšej inak, rúž nanášajte pomocou štetca a skúste sa ceruzke úplne vyhnúť. Prirodzenosť je to, čo sa nosí a čo v nás podvedome vyvoláva pocit mladíckej sviežosti.

Mohlo by vás zaujímať: Beauty produkty do kabelky na večer: Týchto päť vecí by ste mali mať po ruke

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus