Presunúť na hlavný obsah

Top 7 mužských klamstiev: Odhalili sme najpoužívanejšie mužské výhovorky, pri ktorých zbystrite

Feminity

Odhalili sme najpoužívanejšie mužské výhovorky. Pozrite sa spolu s nami, či vám ten váš partner skutočne vždy hovorí pravdu!

Inšpirujte sa: Dokonalé miesta na jesenný reset: Máme pre vás tipy, ako odísť zo stereotypu a zhonu všedných dní

Muži vraj najčastejšie klamú preto, lebo nám nechcú ublížiť. Na druhej strane však chránia svoje vlastné ”ja” a boja sa, že by našu reakciu na skutočnosť nezvládli. Áno, je to tak. V mnohých prípadoch je za ich výmyslami a výhovorkami obyčajný strach. Na druhej strane si občas potrebujú zvýšiť vlastné ego. A buďme k sebe úprimné, to sem - tam potrebujeme aj my samy, no nie? 

1. Nie zlatko, naozaj v tom nie si tučná!

Hoci vidíte v zrkadle, že ten strih šiat vám teda ani náhodou nesadol, snažíte sa samú seba presvedčiť o opaku. A v tomto svojom malom klamstve nachádzate ideálnu oporu - partnera. Ale veď naozaj, ktorý chlap by povedal svojej frajerke, či manželke, že vyzerá tučná? Nieleže by sme to nechceli počuť, ale ešte by sme sa aj urazili. 

2. Porozprávame sa o tom neskôr.

Ak vás vaša milovaná polovička odbije touto vetou, buďte si istá, že žiadne neskôr nebude. Toto je totiž pre muža jasná odpoveď na niečo, o čom rozhodne hovoriť nechce. Bodka.

3. Miláčik, naozaj je to vynikajúce, ale mal som fakt sýty obed.

Pripravili ste svojmu pánovi ”Božskému” večeru podľa najnovších, zdravých, kulinárskych trendov? No a zrazu zistíte, že on na ten kuskus nemá už veru miesto? Nebuďte naivná, jednoducho len nemá to srdce povedať vám, že mu to fakt nechutí, ale na taký rezeň by nie nepovedal. 

4. Už som na ceste, o chvíľu som doma. 

Toto pozná hádam každá z nás. O chvíľu v mužskom svete znamená najskôr o hodinu. Aj keď to všetky dobre vieme, často si to jednoducho nechceme pripustiť. 

5. Naozaj to bola len kamarátka. 

Iste, kamarátka sa takto neusmieva. Ale to vám mal naozaj povedať, že je to jeho bývalka, s ktorou sa rozišiel preto, že pribrala 10 kíl? Verte nám, to by ste počuť nechceli. 

6. Vybil sa mi mobil. 

Odišiel s kamarátmi na chatu a akýmsi zázrakom žiaden z nich nemá rovnaký mobil ako má ten váš, takže ho musel mať celý víkend vypnutý. Nie, tak tomuto neuverí žiadna žena so zdravým rozumom. A chlapi to dobre vedia. No skúšajú. Vôbec to však neznamená, že musel byť v spoločnosti žien. Občas aj muži potrebujú len tak vypnúť - bez nás a našich, pre nich zbytočných otázok. 

7. Nemusíme sa milovať, ak nechceš. 

Tak toto je azda najväčšie klamstvo zo všetkých. Jasné, že musíte. A ak aj povie, že ráno ho dokáže vytočiť akákoľvek maličkosť - od dopravnej zápchy, hmly, až po vašu otázku: ”Deje sa niečo, miláčik?” Už viete, čoho je to dôsledok? 

- Najčítanejšie -