Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s bývalým mojej mamy, jej reakcia bola viac ako prekvapujúca: Toto nikto z nás nečakal

Feminity

Lýdia mala so svojou mamou vždy dobrý vzťah. Po tom, čo od nich jej otec odišiel, puto medzi nimi sa ešte znásobilo. Jeden okamih však takmer zmenil všetko. Obe sa totiž zamilovali do toho istého muža. Našťastie, to nebolo v rovnakom čase.

Inšpirujte sa: Ďalší z mojich vzťahov stroskotal: Až toto mi ukázalo, že som vo všetkých prípadoch bola až príliš milá

Lýdia vyrastala bez otca. Napriek tomu mala detstvo plné lásky. Jej mama dokázala nemožné. Nahradila jej oboch rodičov. Nikdy nemala pocit, že by jej niečo chýbalo. Mama tu bola vždy pre ňu. Ako Lýdia rástla, ich vzťah sa menil z toho rodičovského viac na kamarátsky. Zdôverovali sa jedna druhej so všetkými tajomstvami, veľa sa spolu smiali aj plakali. Počas toho ako bola Lýdika malá, si jej mama nikdy nehľadala nejakú známosť. Nechcela dcére nijakým spôsobom skomplikovať detstvo. 

Roky obetovala pre dcéru

Prvého partnera si našla, keď mala Lýdia dvadsať. Ivan mal tesne pred štyridsiatkou, kým jej mama o desať rokov viac. No Lýdia na to nič nehovorila, videla, že mama je spokojná a šťastná a to pre ňu znamenalo najviac. Ich vzťah trval viac ako dva roky, keď sa rozhodli, že bude lepšie ak pôjdu každý vlastnou cestou. Lýdia tomu nerozmela. Ivan totiž spĺňal všetky atribúty perfektného chlapa. Bol láskavý, milý, pozorný a vyzeral naozaj neuveriteľne dobre. Bolo jej úprimne ľúto, že mama nenašla vytúžené šťastie práve po jeho boku. 

Jeden večer sa stalo niečo, čo by nikto nečakal

Jeden večer Lýdia po náročnom pracovnom dni, stretla Ivana vo svojom obľúbenom podniku. Veľa sa rozprávali a zistili, že majú naozaj mnoho spoločného. Samozrejme nechýbal alkohol a týmpádom bola atmosféru odrazu oveľa uvoľnenejšia. Napokon skončili u Ivana doma. Obaja však cítili, že je za tým niečo viac, ako len jedna noc, ktorá nič neznamená. Lýdia zistila, že skutočným dôvodom, prečo sa Ivan rozišiel s jej mamou bolo, že sa zaľúbil práve do nej. Hoci neverila vlastným ušiam, vedela, že cíti to isté. Napriek výčitkám a vnútornému obviňovaniu začala s Ivanom chodiť. Mame nič nepovedala viac ako pol roka. Z jednoduchého dôvodu. Mala strach, že by ju mohla zraniť. Vedela, že mama by pre ňu urobila aj posledné a zdalo sa jej to voči nej nefér. Raz však na ňu Ivan zatlačil a presvedčil ju, že mama si naozaj zaslúži vedieť pravdu. Už len preto, že to obaja spolu mysleli vážne a veľmi často skloňovali aj otázku ohľadom svadby. 

Materinská láska dokáže zázraky

Deň pred Valentínom Lýdia našla odvahu, vzala mamu na večeru a všetko jej povedala so slzami v očiach. ”Hovorila som jej, ako veľmi ma to mrzí, že sme sa obe zaľúbili do toho istého muža, že je mi to ľúto a prosila som ju o odpustenie. To čo urobila moja mama, ma však viac ako prekvapilo. Len sa usmiala a povedala, že moje šťastie je aj jej šťastím. Ak som ho našla po boku Ivana, bude tou prvou, ktorá mi dá požehnanie. Verím, že ak sa raz stanem mamou, budem aspoň z desatiny takou dokonalou, aká je tá moja.”

Mohlo by vás zaujímať: Moje najväčšie sklamanie prišlo na Valentína: Zistila som, že môj pán Božský, božský ani náhodou nie je

Diskusia k článku

comments powered by Disqus