Presunúť na hlavný obsah

Vlastnosť muža, ktorá sa prejavila naplno až v manželstve: Kvôli tomuto sa nám neskôr rozišli cesty

Sex a vzťahy

Pred svadbou som nemala možnosť urobiť jednu vec s parterom. Potom som bola nemilo prekvapená jeho vlastnosťou, ktorá sa prejavila naplno až v manželstve.

Na prvý pohľad vysnívaný muž 

„Môj partner bol silný, charizmatický a predovšetkým vodcovský a rozhodný typ. To boli zároveň vlastnosti, ktoré ma od začiatku k nemu priťahovali, keďže môj predchádzajúci partner bol jeho úplný opak,“ začína svoje rozprávanie naša čitateľka Sandra (29). Preto bolo podľa nej len správnym rozhodnutím, že súhlasila, keď ju požiadal o ruku. Bola si ním taká istá a šťastná, že si neuvedomovala, že to, čo sa v jednej chvíli môže javiť ako dobrá vlastnosť, sa neskôr môže zmeniť v negatívnu. To naša čitateľka pochopila túto skutočnosť, až keď si svojho vysnívaného muža vzala za manžela. 

Mohlo by vás zaujímať: Toto sa zmenilo v prvom roku nášho manželstva: Hoci som s tým nerátala, dnes som za to vďačná

Prvý náznak problému 

„Po svadbe sme si kúpili náš prvý spoločný bytík. Tešila som sa ako malé dieťa. No už vtedy sa prejavil môj už manžel vodcovsky. Myslela som si, že výber nábytku, štýl, v ktorom si svoje hniezdočko lásky zariadime, bude na nás oboch. No môj manžel ma prekvapil bytom kompletne zariadeným v štýle, ktorý sa mi až tak nepáčil, no povedala som si, že mu nebudem nič hovoriť, veď ma chcel len prekvapiť a ja by som mala jeho snahu oceniť,“ spomína na ich spoločné manželské začiatky Sandra.

Paňou domácnosti bol manžel, nie manželka 

Počas ďalších mesiacov spoločného manželského spolunažívania bola Sandra vystavená jeho sekírovaniu v kuchyni: „Ešte pred svadbou som sa tešila na to, ako budem svojmu mužovi vyvárať všelijaké dobroty, keďže som vždy rada piekla a varila. Keďže pracujem z domu, vždy som si našla chvíľu na to, aby som niečo chutné pripravila a prekvapila ho, keď príde z práce domov. No nakoniec prekvapil on mňa. Len málokedy zjedol to, čo som navarila, vraj jedol v práci. Neskôr, mi stále niečo ohľadom chuti jedla vyčítal. Raz to bolo nedochutené, potom mäso neprepečené, potom som spojila bylinky, ktoré som k danému typu mäsa nemala, inokedy som vybrala nesprávne víno, a vrchol bol, keď sa raz na jedlo len pozrel, ani to neochutnal, a s odporom povedal, že to jesť nebude, vraj to vyzerá ako pomyje,“ objasňuje manželovo správanie. 

Čítajte tiež: Všimla som si, že manžel jednu vec úplne zmenil: Podľa nej som vedela, že je v manželstve nešťastný

Keby vedela, čo ju čaká, nikdy by si ho nebola vzala 

No tým sa to neskočilo. Sandra bola stále častejšie vystavovaná manželovej kritike od jedla cez to, ako ustiela posteľ, ako mu perie jeho jemnú bielizeň a množstvo iných vecí. Začala sa pri ňom cítiť ako neschopná žena, ktorá nedokáže svojho manžela ničím potešiť, prekvapiť. „Bola som vystresovaná zakaždým, keď mal prísť domov. Jeden večer, keď zase začal s nejakou banalitou na moju osobu, som doslova vypenila. Povedala som mu, že má toho už po krk, a keby viem, čo to obnáša s ním bývať v jednej domácnosti, nikdy by som si ho nebola vzala za manžela. Na druhý deň som z nášho bytu odišla  k svojej priateľke bez toho, aby som mu to oznámila. Mala som dosť času premýšľať, a vtedy som si uvedomila, že bola v našom prípade obrovská chyba, že sme spolu nebývali predtým než sme sa vzali. Z môjho manžela sa totiž vykľul neznesiteľný puntičkár,“ opisuje vtedajšiu situáciu Sandra ďalej. 

Neprehliadnite: O tejto téme som sa s manželom nikdy rozprávať nechcela: Viedlo to až k odlúčeniu!

Hoci sa Sandra k nemu vrátila, potom čo ju požiadal o odpustenie, po čase sa všetko vrátilo do starých koľají. Nebol schopný sa zmeniť a hoci tvrdil, že ju miluje takú, aká je, aj tak sa ju stále pokúšal zmeniť. Nakoniec mu musela dať definitívne zbohom.

- Najčítanejšie -