Presunúť na hlavný obsah

7 tipov ako upraviť svoje trávenie: Vďaka týmto trikom si zrýchlite metabolizmus!

Chudnutie a diéty

Zaujíma vás, ako si môžete zrýchliť metabolizmus a upraviť celkové trávenie pomocou jednoduchých a nenáročných trikov? Tieto tipy v stravovaní či pohybe tela sú naozaj nenáročnou a šikovnou ukážkou toho, čo všetko dokáže naše telo.

Zrýchlený metabolizmus je darom, po ktorom túži azda každá žena. Skvelou správou však je, že aj spomalený metabolizmus je možné nakopnúť a prinavrátiť mu to správne fungovanie. Je dôležité len splniť pár základných bodov a zakomponovať ich do svojho každodenného života. Nechajte sa inšpirovať týmito overenými trikmi.

Inšpirujte sa: Ako schudnúť po pôrode: Nechajte sa inšpirovať tipmi krásnej modelky Mathilde Goehler

Pite viac studenej vody

Ľudia, ktorí pijú vodu namiesto sladkých nápojov, sú úspešní pri chudnutí a udržiavaní si ju. Tento účinok na vypaľovanie kalórií môže byť ešte väčší, ak pijete studenú vodu, pretože vaše telo využíva energiu na zohriatie na telesnú teplotu. 

Jedzte korenené jedlá

Paprika, chilli či iné korenia obsahujú látku, ktorá môže zvýšiť váš metabolizmus. Pravidelnou konzumáciou týchto korenín a ostrých jedál trénujete svoj metabolizmus a postupne ho zrýchľujete. Tento trik je naozaj účinný a milovníci ostrejších jedál naň nedajú dopustiť.

Cvičenie s vysokou intenzitou

Intervalový tréning s vysokou intenzitou zahŕňa rýchle a veľmi intenzívne výbuchy činnosti. Môže vám pomôcť pri spaľovaní väčšieho množstva tuku zrýchľovaním metabolizmu aj po ukončení tréningu a pozitívne prospieva aj na vaše telo.

Naučte sa stáť

Príliš veľa sedenia je naozaj škodlivé pre vaše zdravie Niektorí zdravotníci ho dokonca nazvali "nové fajčenie". Je to čiastočne preto, že dlhé obdobia sedenia napája menej kalórií a môže viesť k zvýšeniu hmotnosti. Tým, že sa naučíte častejšie prechádzať alebo stáť si zaručene zrýchlite ja metabolizmus.

Jedzte proteíny po každom jedle

Proteín zvyšuje vašu metabolickú rýchlosť a taktiež je ideálny pri rôznych diétach či zdravom životnom štýle. Konzumácia bielkovín vám taktiež pomôže cítiť sa plnšie a zabraňuje vám podľahnúť maškrtám či prejedať sa. 

Pite zelený čaj

Zelený čaj je výborný na trávenie, pretože obsahuje málo kalórii a zároveň je veľmi chutný a lahodný. Tento čaj pomáha premeniť časť tuku uloženého vo vašom tele na voľné mastné kyseliny, ktoré môžu zvýšiť spaľovanie tukov a upraviť váš žalúdok do správnej rovnováhy.

Mohlo by vás zaujímať: Špeciálna séria piatich cvikov na rozprúdenie lymfy v tele: Zbavte sa toxínov, ktoré máte v tele

Vychutnajte si spánok

Jedným z najdôležitejších bodov je dokonalý spánok, počas ktorého si vaše telo naozaj odpočinie a naberie nové sily. Nedostatok spánku môže znížiť množstvo spálených kalórií, zmeniť spôsob spracovania cukru a narušiť hormóny regulujúce chuť do jedla. 

- Najčítanejšie -