5 vecí, na ktorých by ste v živote mali trvať, nech ostatní hovoria čokoľvek iné

Hoci sa v očiach spoločnosti snažíme vždy vyzerať dobre a robíme pre to maximum, sú veci na ktorých by sme mali trvať, nech sa deje čokoľvek. A v žiadnom prípade ich nemeniť, ak nejde o naše vnútroné presvedčenie.

5 vecí, na ktorých by ste v živote mali trvať nech ostatní hovoria čokoľvek iné

5 vecí, na ktorých by ste v živote mali trvať nech ostatní hovoria čokoľvek iné

Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zaujímať: Toto sa zmenilo v prvom roku nášho manželstva: Hoci som s tým nerátala, dnes som za to vďačná

Viete, čo by sme si mali pripomínať naozaj každý deň? Že naše šťastie závisí len od nás samých. Nikto iný ho nedokáže ovplyvniť viac ako my. A rovnako je to aj s tým, že v živote sú jednoducho veci, na ktorých uskutočnení by sme mali trvať, nech sa deje čokoľvek. Aj keď nám ostatní hovoria niečo iné… 

1. Trvajte na tom, že svoj život si budujete sami

Veľa ľudí totiž už od malička nebolo vychovávaných k tomu, aby išli v živote svojou cestou. Vyrastáme totiž v prostredí, kedy sa od detstva snažíme naplniť sny a potreby našej rodiny a najbližších. Aj keď to v rannom veku nevnímame, žiaľ sa to potom s nami ”vezie” aj dlhodobo a ovplyvňuje to náš život. Viete, čo budete potrebovať, aby ste začali žiť život po akom ste vždy snívali? Jedno jediné - ODVAHU. Tak neváhajte a skočte do neznáma a budujte svoj život od úplného začiatku a presne podľa seba. 

2. Trvajte na tom, že nadšenie a zanietenie pre veci má prednosť

Áno, cieľ je dôvodom, prečo človek niečo robí. No nezabúdajte, že naozaj platí, že cesta je kľúčová. Preto čokoľvek robíte, robte to naplno, s láskou, vášňou a odhodlaním. A z tohto nikdy neupúšťajte, nech vám okolie tvrdí hocičo iné. Vášeň a radosť idú totiž ruka v ruke so šťastím. A po tom všetci túžime, no nie? 

3. Vytrvalo pracujete na tom, po čom túžite

Nezabúdajte byť ”snílkom”. V živote sú sny niečo, čo vás môže priviesť skutočne veľmi ďaleko. Musíte si najskôr uvedomiť, čo je pre vás v živote skutočne dôležité a prečo. A potom na tom začnite pracovať. Žiadny váš sen sa nestane realitou mávnutím čarovného prútika. Kiež by to bolo také jednoduché. No vyžaduje si to veľké odhodlanie, úsilie a drinu. Smelo však do toho, uvidíte, že to bude stáť za to!

4. Hovorte, čo chcete

A v neposlednom rade sa naučte hovoriť aj nie. Ak sa vám niečo nepáči, nesúhlasíte s niečím, jednoducho veci odmietnite. Je to váš život, vaše rozhodnutia a len na vás pri nich záleží. 

5. Nebojte sa byť odlišný

Výnimočnosť je v dnešnej dobe in. No napriek tomu je v ľudskej povahe zakódovaná veľká snaha podobať sa ostatným. No jediné, k čomu to vedie, sú pocity menejcennosti a frustrácie. Práve preto buďte sami sebou a rozvíjajte svoju vlastnú idividualitu. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa uvoľnenejšie. 

Mohlo by vás zaujímať: DASH diéta je skutočne jednoduchý spôsob, ako sa dostať do formy: Stačí, keď zvýšite príjem tchto potravín

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba