Presunúť na hlavný obsah

Zázračná olejová kúra: Nielenže vďaka nej schudnete, ale aj skvele zdetoxikujete svoje hrubé črevo

Feminity

Potrebujete zhodiť pár kíl a chcete zároveň urobiť niečo pre svoje zdravie? Skúste olejovú kúru. Budete prekvapené, aké zázraky dokáže.

Prečítajte si aj: Premiéra filmu 50 odtieňov slobody: Štýlová Alena Pallová či očarujúca Veronika Vágnerová!

Olejový detox je klasická, rokmi overená metóda, ktorú ľudia používali už pred viac ako 1000 rokmi. A nakoľko sú olejové rituály čoraz obľúbenejšie aj v dnešnej dobe, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi ako si takýto detox môžete dopriať aj v pohodlí domova

Olejový výplach úst

Táto kúra je určená ku každodenému detoxu a svoj pôvod má v ayurvédskej medicíne. Vychádza z poznania, že všetky toxíny a jedy, ktoré v tele máme sa hromadia najskôr v ústnej dutine. Tie sú do nej privádzané nielen z vonkajšieho, ale aj nášho vnútorného prostredia. Na olejový výplach úst môžete použiť akékoľvek rastlinné oleje. Skvelý je kokosový, slnečnicový, či sezamový. Každé ráno ešte pred tým ako si vyčistíte zuby, zjedzte jednu  polievkovú lyžicu oleja. Druhou si vypláchnite ústa a nechajte 15 - 20 minút pôsobiť. Nielenže si týmto spôsobom prečistíte svoje hrubé črevo, obličky ale zároveň bojujete proti zubnému kazu a krvácaniu ďasien. 

Olejový detox na chudnutie

Skvelé je v tomto prípade siahnuť po kvalitnom olivovom oleji. Lepšie po ňom totiž naše telo trávi a pomáha eliminovať tuk v oblasti brucha. Trikrát denne si doprajte po lyžičke oleja, ktorú zjedzte apoň pol hodinu pred jedlom. V tomto období sa vyhýbajte alkoholu, fajčeniu a pite iba čistú vodu. Všetky slané jedlá si pripravujte na kvalitných olejoch, vyhýbajte sa iným formám tuku. Váš jedálniček by ste mali obohatiť najmä o čertsvú zeleninu. Jeden deň v týždni pite len čistú vodu a trikrát denne zjedzte lyžicu rybieho oleja. Nepôjdu dolu len vaše prebytočné kilá, ale odrazu sa budete cítiť mladšie a sviežejšie. Dajte si týždeň a určite pocítite zmeny!

Inšpirujte sa: Vieme, ako sa dopracovať k telu ako má Dakota Johnson: Stačí, ak sa budete držať týchto troch zásad

- Najčítanejšie -