Presunúť na hlavný obsah

Nebojte sa ľuďom povedať týchto 5 viet nahlas: Bude sa vám žiť oveľa ľahšie

Feminity

Aj vy máte občas problém povedať ľuďom niečo priamo? Áno, sú veci, ktoré sa hovoria do očí ťažšie. Ak sa to však naučíte uvidíte, že sa vám bude žiť oveľa ľahšie.

Nenechajte si ujsť: Najatraktívnejšie povolania pre ženy: Je za nimi viac driny, ako by ste očakávali

1. Ublížil/a si mi.

Väčšina z nás nerada priznáva svoju slabšiu stránku a zraniteľnosť. Avšak nemalo by to tak byť. Nebojte sa dať svojmu okoliu jasne najavo, ak sa vás niekto nejako dotkol. Nikdy nie je dobré v sebe hromadiť pocity krivdy a ublíženia. Nakoniec by mohla celá situácia skončiť ešte horšie ako by ste chceli. 

2. Nemala som pravdu.

Na druhej strane by ste si mali vedieť priznať aj chybu a nebáť sa to povedať nahlas. Ak ste sa zmýlili, pokojne to uznajte. Hoci sa vám to môže zdať ťažké, uvidíte, že sa vám naozaj veľmi uľaví. 

3. Nie!

Hovoriť nie a vyjadrovať nesúhlas s okolím, robí problém väčšine z nás. Čisto automaticky častokrát pritakávame na veci, s ktorými vôbec nesúhlasíme. Ak sa však naučíte  hovoriť ”nie”, vyhýbate sa zbytočnému stresu a rade komplikácií. Skutočne, vyskúšajte to a uvidíte, že sa nemýlime. 

4. Rada by som bola chvíľu sama.

Každý z nás občas potrebuje priestor pre seba a vlastnú realizáciu. Je to dôležité nielen kvôli dobitiu si bateriek, ale aj na ujasnenie si životných priorít. Neváhajte preto svojim blízkym povedať, že chcete byť osamote. Bez výčitiek do toho! 

5. To nie je tvoja vec. 

Máte právo chrániť si svoj osobný život a riešiť určité otázky len s niekým. Ak máte pocit, že sa vaša kolegyňa, či bývalá spolužiačka zo školy snaží prejsť za určitú hranicu a zaujíma sa o veci, do ktorých jej podľa vás nič nie je, povedzte to!

Prečítajte si aj: Moja najlepšia kamarátka mi vyfúkla job snov: V tom okamihu som ju začala vnímať úplne inak

Uvidíte, že čím skôr si tieto frázy osvojíte, tým sa budete cítiť slobodnejšie a lepšie. A vieme, o čom hovoríme!

- Najčítanejšie -