Presunúť na hlavný obsah

Naše manželstvo bolo uzavreté z biznisu a nie z lásky: Nakoniec sme to obaja povedali nahlas a takto to dopadlo

Feminity

Adam a Monika vyzerali navonok ako ideálna dvojica. Svadba bola niečím, čo celé ich okolie bralo ako absolútnu samozrejmosť. No ani jeden nevstúpili do manželstva nezištne a z lásky.

Neprehliadnite: Žila som vo vzťahu s náročným chlapom: Jeho posledná požiadavka na mňa bola však príliš!

”Keď sme sa brali, mali sme čerstvo po výške a svadba bola niečím, čo všetci okolo nás očakávali. Poznali sme sa od detstva, naši rodičia boli kamaráti, prakticky sme spolu vyrastali. Od malička som vlastne počúvala, že keď vyrastiem, vezmem si Adama. Bol z dobrej rodiny, jeho meno v našom meste niečo znamenalo a nikto nepochyboval, že sme pre seba ako stvorení. No a keď toto roky počúvate, či chcete alebo nie, jednoducho tomu uveríte,” spomína Monika. 

Splnili len očakávania okolia

A presne tak ako to rodičia očakávali, hneď po škole sa Adam a Monika vzali. ”Mne sa Monika vždy páčila. Bola nielen krásna, ale aj veľmi inteligentná a otec mi vždy vravel, že bude perfektnou manželkou. Lepšiu vraj určite nenájdem. Navyše podľa slov mojich rodičov sa hodila aj do našej ”vrstvy”," vysvetľuje Adam. Manželstvo tak v prípade tohto mladého páru bolo niečím, čo všetci očakávali. Monika a ani Adam sa vlastne nikdy nezamýšľali nad tým, čo chcú sami. Žili v akomsi pomyselnom nastavení, ktoré im pripravili ich rodičia. Prvý rok ich manželstva bol ukážkový. Skvele si rozumeli, boli dobrými kamarátmi. Dokonca nikdy nezažili ani krízu. Až do momentu, kedy začali riešiť otázku dieťaťa, ktorá prišla veľmi prirodzene. 

Z lásky biznis

V tom momente som odrazu pochopila, že hoci túžim byť mamou, nechcem mať dieťa s Adamom. Bola som z toho viac ako zmätená. Nerozumela som tomu, prečo sa to deje. Adam na mňa s bábätkom netlačil, ale ostatní nehovorili o ničom inom. Jeden večer som to nevydržala a povedala som mu pravdu. Hoci som sa bála jeho reakcie, keď som tie slová zo seba dostala, spadol mi kameň zo srdca.” To ako Adam zareagoval však Monika ani náhodou nečakala. Pohladkal ju po vlasoch a povedal jej, že ju úplne chápe. Vraj vie presne o čom hovorí a on to cíti rovnako. ”V podstate sme obaja prišli na to, že naše manželstvo bolo uzavreté čisto z obchodného hľadiska. Hodilo sa to obom rodičom, nakoľko otcovia po našej svadbe spojili firmy a pre všetkých to malo prínos. No my dvaja sme zabudli sami na seba. Áno, mali sme sa radi, no skôr ako kamaráti a nie milenci. Preto sme sa rozhodli ísť každý vlastnou cestou. Len nám naozaj dlho trvalo, kým sme to všetko pochopili…”

Mohlo by vás zaujímať: Vlastnosť muža, ktorá sa prejavila naplno až v manželstve: Kvôli tomuto sa nám neskôr rozišli cesty

- Najčítanejšie -