Presunúť na hlavný obsah

Detoxikačná diéta je skvelým spôsobom, ako očistiť svoje telo: Týmto 5 chybám sa po jej ukončení vyhýbajte

Chudnutie a diéty

Mesačný či týždňový detox je skvelá vec, skúste ho však po jeho skončení nesabotovať svojím správaním a vyhnite sa týmto základným chybám.

Nezabúdajte na jedenie polievky

Po striktnom detoxe sa veľmi ťažko vracia k tuhej strave. Aj preto hlavne v začiatkoch nezabúdajte na polievku. Ak si budete totiž odopierať tento bohatý zdroj bielkovín a amino kyselín, ktorý sa stará o zdravie buniek a podporuje opätovné správne naštartovanie vášho žalúdka, urobíte zásadnú chybu. Nič nie je lepšie ako zeleninový vývar, pokiaľ ide o udržanie hmotnosti a správne fungovanie vášho tráviaceho systému.

Obmedzovanie sa v pití tekutín

Čaje, hlavne zelený, ktorý obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, je vecou, na ktorú po detoxe v žiadnom prípade nezabudnite. Pomáha žalúdku uvoľniť sa a zároveň prospieva k celkovému zachovaniu zdravého a prečisteného organizmu. Veľa ľudí totiž zabúda, že pitie väčšieho množstva tekutín nie je výsadou iba detoxu, ale malo by sa stať súčasťou vašej každodennej rutiny.

Mohlo by vás zaujímať: 7 tipov ako upraviť svoje trávenie: Vďaka týmto trikom si zrýchlite metabolizmus!

Nedostatočný príjem zeleniny

Po detoxe je najdôležitejšie postupne na stravu nadviazať, a to najmenej drasticky ako sa len dá. Aj preto nezabudnite na správny prísun zeleniny, nie však v surovom stave. Oveľa jednoduchšie sa trávi jemne podusená, ktorá nezaťažuje žalúdok a minerály a vitamíny v nej obsiahnuté, sú pre vysilené telo nesmierne dôležité. Zelenina by po detoxe mala tvoriť základ vášho jedálnička. Tým, že na ňu zabudnete alebo jej neprikladáte dostatočný význam, robíte velkú chybu a sabotujete tým celé svoje úsilie.

Nezačnite skôr ako po uplynutí polovice

Návrat k povodnej strave, a tým myslíme zdravú stravu, by u vás nemal nastať skor ako po uplynutí zhruba z polovice rovnakého času, ktorý ste samotnému detoxu venovali. Telo si na každú zmenu potrebuje navyknúť postupne a rovnako ako je preň detox istým spôsobom šok, aj návrat k tuhej strave nemusí byť tak celkom jednoduchý. Dajte mu čas zvyknúť si na opätovnú zmenu režimu a do ničho sa nesilte.

Prečítaje si aj: Diéta považovaná za jednu z najlepších na zníženie hmotnosti: Na tieto potraviny stavte a výber týchto minimalizujte

Nie zhurta, ale ani veľa

Samozrejme, niektoré potraviny vám chýbali, počúvajte ale svoje telo a aj napriek tomu, že už nemáte detox, nenapĺňajte ho v prípade, že sa vám už do žalúdka viacej nezmestí. Že ste kedysi podobnú porciu jedla zvládli za pár minút ešte neznamená, že vám teraz nemusí prísť až enormne veľká, práve naopak. Počúvajte svoje telo a menšie porcie berte ako pozitívnu zmenu nie nepríjemnú prekážku, ktorá nie je prirodzená. Vaše telo bude reagovať inak, to je normálne a v tomto prípade aj žiadúce, no nie?

- Najčítanejšie -