Presunúť na hlavný obsah

Pôstna diéta bez jojo efektu je veľmi populárna: Chudnú vďaka nej aj tí, ktorí diétovať nevedia

Feminity

Ide vraj o veľmi účinnú formu chudnutia bez jojo efektu. Pozrite sa spolu s nami, aké sú zásady pôstnej diéty.

Mohlo by vás zaujímať: 7 tipov ako upraviť svoje trávenie: Vďaka týmto trikom si zrýchlite metabolizmus!

Aj vy patríte medzi milovníkov jedla, no napriek tomu túžite po dokonalej postavičke? Tak práve pre vás je tzv. pôstna diéta ideálnou voľbou. 

Chudnutie s tradíciou

Vo viacerých kultúrach a náboženstvách bolo pôstne obdobie uznávanou tradíciou, na ktorú nedali naši predkovia dopustiť. Možno práve preto v tom čase nepoznali slovíčko obezita. No a ako to už býva, k dobrému sa väčšinou vraciame. A presne na tomto princípe je založená tzv. pôstna diéta. 

Stravovanie bez väčších obmedzení

Pôstna diéta je založená na dvoch pôstnych dňoch a piatich úplne normálnych dňoch. Dokonca aj v období pôstnych dní však nedržíte absolútnu hladovku. Jediný rozdiel je v to, že počas spomínaných bežných 5 dní má byť váš denný príjem maximálne 2000 kalórií a počas zostávajúcich dvoch maximálne 500 kalórií. Ideálne je, aby oba pôstne dni nasledovali za sebou. To čo jete záleží v podstate na vás. Podstatné je dodržať daný denný príjem. Čo sa však týka príjmu tekutín, odporúča sa, aby ste siahali len po vode a bylinkových čajoch.

Príklad pôstneho dňa

Raňajky: biely jogurt s jahodami

Obed: hustá mrkvová polievka

Večera: ryba uvarená na pare

Takýto spôsob stravovania dokáže človek dodržiavať aj z dlhodobého hľadiska, nakoľko ho značne neobmedzuje. Za deväť týždňov takouto úpravou stravy dokážete schudnúť okolo 12 kilogramov. A čo je skvelé, nakoľko sa to pravdepodobne napokon stane vašim životným štýlom, pravdepodobnosť jojo efektu je naozaj nízka. 

Prečítaje si aj: Diéta považovaná za jednu z najlepších na zníženie hmotnosti: Na tieto potraviny stavte a výber týchto minimalizujte

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus