Ak chcete byť naozaj šťastný, sústreďte sa na tieto detaily: Neuveríte, aký rozdiel vo vnímaní sveta nimi dosiahnete

Stále sa ženieme za niečím veľkým, čo by nám malo priniesť úspech a pocit šťastia. Čo ak by sme sa ale naopak mali zamerať práve na maličkosti?

Buďte šťastný. Netreba na to veľa

Buďte šťastný. Netreba na to veľa

Zdroj: Profimedia

Stretnutie aspoň na pár minút

Možno na priateľov nemáte viac času, ako pár minút, prečo si ale nevychutnať aspoň tie? Stále sa niekam naháňame, nič nám nie je dosť dobré, snažíme sa neprísť ani o minútu z nášho času a ak si na priateľov nájdeme trošku priestoru, premrháme ho na sťažovanie sa a neustále ponosovanie. Čo všetko nie je dobré, ako inak by sa dali veci robiť, ako nás mrzí, že nemôžeme ostať dlhšie. Ako inak by sme ale všetko brali, keby aspoň na chvíľu vnímame tých pár drahocenných minút a užijeme si ich tak ako sa patrí?

Prečítajte si: Inštinkt by ste nemali podceňovať: V týchto životných situáciách by ste sa naň mali vedieť spoľahnúť

Chvíľa pre seba

Spoločnosť vyhľadávame každý večer bez výnimky. Ak náhodou ostaneme večer doma, vnímame to ako osobnú prehru. Trávenie času osamote berieme ako niečo nepotrebné a neustále sa hrnieme niekam, kde by sme mohli byť čo najdlhšie obklopení množstvom ľudí. Prečo ale neberieme chvíľu osamote ako pozitívum, ktoré nám môže veľa dať a vnútorne nás obohatiť? Nalejte si pohár vína, relaxujte pred krbom a tešte sa z vlastnej prítomnosti. Ani neviete ako, a hneď budete pôsobiť zrelaxovane a oddýchnuto.

Aj doseplí potrebujú chvíle s rodičmi

Odovzdali nám, čo mohli, venovali nám svoje najlepšie roky a teraz sa pobytu doma čo najviac vyhýbame. Prečo ho ale berieme tak tragicky a nevnímame potrebu dať im naspäť aspoň kúsok toho, čo urobili pre nás a tešiť sa z faktu, že ešte stále máme niekoho, kto sa o nás postará aj v tom najhoršom a na koho sa dá bezvýhradne spoľahnúť? Možno menej frflania a viacej uvedomelosti by pomohlo utužiť veľa vzťahov medzi rodičmi a dospelými deťmi a zároveň by urobilo mnoho ľudí šťastnejšími.

Mohlo by vás zaujímať: Mesiac narodenia o vás prezradí, či ste predurčení na manželstvo: Pozrite sa, ako to s vami je

Možno nie dovolenka, ale príroda

Opäť vám nevydalo na letnú dovolenku, po ktorej dlhodobo túžite a vy sa neviete s podobnou myšlienkou zmieriť. Každý deň však prechádzate okolo parku, vykúkajú prvé lúče slnka, vonku začína byť opäť teplo, no vás trápia len nesplnené sny. Veci však vyjdú väčšinou vtedy, keď sa na ne pozitívne naladíte. Sadnite si do parku, na lavičku, vychutnajte si dobrú kávu,  zavrite na chvíľu oči a vnímajte jarný vánok. Maličkosti totiť robia svet krajším a ľudí šťastnejšími.

Aj Vy veríte v silu maličkostí?

Áno
140
Nie
4
Hlasovalo: 144

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba