Presunúť na hlavný obsah

5 potravín pre jarný detox organizmu: Tieto dokážu s vaším telom poriadne zázraky

Feminity

Vedeli ste, že existujú potraviny, ktoré majú výborné detoxikačné účinky a dokážu naše telo zbaviť všetkých škodlivých látok? Pozrite sa spolu s nami, ktoré vám pomôžu znovu naštartovať organizmus.

Inšpirujte sa: Interiér inšpirovaný jesennou prírodou: Ukážeme vám, aká sila tkvie v neutrálnych farbách!

Sú zdravé, chutné, detoxikačné a dostanú vaše telo do formy. Na týchto päť potravín nedajú odborníci na zdravú výživu dopustiť. Pozrite sa spolu s nami, čo by ste pri jarnom detoxe organizmu mali rozhodne zaradiť do svojho jedálnička. 

1. Zázvor

V tradičnej čínskej medicíne nedajú lekári na zázvor dopustiť. Používajú ho na posilnenie žalúdka, sleziny a pľúc. Pomáha k zdravému tráveniu, pôsobí protizápalovo, ničí baktérie. Výborne funguje proti únave, stimuluje krvní obeh a podporuje cirkuláciu krvi a zároveň aj lymfatického systému. Práve to sa odráža vo zvýšenom odplavovaní toxínov z tela. Preto by vám určite nemal v strave chýbať. 

2. Jablká

Jablká sú naozaj prírodným ”zlatom”. Obsahujú množstvo enzýmov, vitamíny A, B, C, E, veľa minerálov ako draslík, vápnik, horčík, železo, zinok a dokážu telo skvele prečistiť. Sú výborným antioxidantom, posilňujú imunitu a dokonca majú aj protizápalové účinky. Navyše ak máte problémy s trávením, rozhodne sú skvelou voľbou. 

3. Kapusta

Jej hlavným benefitom je, že dokáže aktivovať činnosť obličiek, zvyšuje vylučovanie nadbytočných tekutín a tiež škodlivých látok z tela. Kapusta je vynikajúcim zdrojom vitamínov A, C, E, k a kyseliny listovej. 

4. Cesnak

O cesnaku je známe, že vďaka obsahu allicinu pôsobí ako prírodné antibiotikum. Bojuje proti vnútorným parazitom, ničí baktérie, vírusy a plesne. Prečisťuje krv, má protizápalové účinky, znižuje krvný tlak a podporuje tvorbu bielych krviniek. Rovanko posilňuje imunitný systém. 

5. Avokádo

Obsahuje množstvo kvalitných tukov, proteínov a znižuje výrazne hladinu cholesterolu. Podporuje trávenie, vyrovnáva hladinu cukru v krvi. Je dobrým pomocníkom pri chudnutí, takže by ste na neho nemali vo svojej strave zabúdať. 

Inšpirujte sa: Ambiciózna Slovenka Natália Gápľovská prišla na trh so skvelým nápadom: Prírodné sviečky LUMINIA si zamilujete!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus