Presunúť na hlavný obsah

Cindy Crawford by mohla konkurovať svojej dcére: Týchto 5 trikov tvorí jej overený recept na boj so starnutím

Zahraničné celebrity

Mama mladučkej Kaii Gerber a modelka Cindy Crawford na svoj vek vôbec nevyzerá. Svoju pleť totiž hýčka takýmito spôsobmi.

Na slnko vždy len s ochranou

Zrelá modelka si svoju pleť chráni pred slnečnými lúčmi odkedy si pamätá. Síce jej pokožka reaguje na slnko a opaľovanie veľmi dobre, vie, že starnutiu zabráni len tak, že sa bude chrániť za každých okolností. Preto v bežný deň nezabúda na kvalitný opaľovací krém s SPF minimálne 30 a počas pobytu na slnku siahne po ešte vyššom faktore. Okrem toho sa však čo najviac zdržuje v tieni a v zásade nikdy nezabúda na klobúk, ktorý jej dokonale kryje tvár.

Nenechajte si ujsť: Tipy na dokonalé telo v zrelom veku podľa Cindy Crawford: Odhalili sme, prečo je táto žena stále neodolateľná

Spať len bez mejkapu

Vec, ktorú sa naučila veľmi skoro, takmer hneď po vstupe do modelingového sveta, bol fakt, že mejkap je síce skvelou pomôckou na skrášlenie, pleť ho však nemusí znášať veľmi dobre, a to hlavne pokiaľ si ho na sebe necháte viac, než je zdravé. Pleť pod ním nemôže dýchať a regenerovať sa, preto Cindy nikdy nejde spať bez jeho dokonalého odstránenia. Vie, že už nie je namladšia, no aj vďaka tejto rutine sa môže chváliť pleťou, ktorá vyzerá oveľa sviežejšie ako by sa v jej veku predpokladalo.

Očný krém proti kruhom a starnutiu

Keď mala Cindy ešte o polovicu rokov menej, snažila sa svoje tmavé kruhy pod očami zakryť korektorom, a to v domnení, že sa vekom budú len zhoršovať. Postupom času však zistila, že kvalitný očný krém, ktorý pokožku v tomto okolí rozžiari a spevní, dokáže jednoducho a rýchlo vyriešiť aj tak zásadný problém. Stačí ho používať pravideľne a nezabúdať na jemné vklepávanie, ktoré podporuje jeho rýchle vstrebávanie do pokožky.

Mohlo by vás zaujímať: Kaia Gerber potvrdila status novodobej biznismenky: S týmto módnym návrhárom bude spolupracovať na novej kolekcii

Spevňujúce sérum

Každé ráno sa úspešná modelka snaží aplikovať spevňujúce sérum, ktoré jej pleti dodáva chýbajúci kolagén a pomáha tak pozdvihnúť časti v okolí úst, brady a nosa, ktoré sa vekom prirodzene posúvajú nižšie. Jej pokožka tak pôsobí hydratovane a vypnuto. Cindy vie, že už nikdy po ránu nebude vyzerať rovnako sviežo ako jej dcéra, treba ale uznať, že práve vďaka spevňujúcemu séru by jej 51 rokov tipoval skutočne len málokto.

Kvalitné líčidlá

Rokmi sa naučila, že pri starostlivosti o pleť treba dbať aj na správny výber dekoratívnej kozmetiky. Nie je totiž jedno, čo si na svoju pleť dávate a v akom množstve. S mejkapom sa to snaží nepreháňať a používa len prírodné produkty, ktoré pokožku zbytočne nezaťažujú a dovoľujú jej dýchať. Kvalitné produkty majú pleti dopomôcť žiariť a nie pripravovať ju o prirodzený lesk a silu. Potom aj oveľa mladšie dámy vyzerajú podľa nej na viac rokov než v skutočnosti majú.

Nenechajte si ujsť: Zrodil sa nový klan: Cindy Crawford a jej vydarená rodinka valcujú svet!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus