Presunúť na hlavný obsah

Spôsob, vďaka ktorému prekonáte v daný moment stres: Zamerajte sa na túto podstatnú vec

Zábava

My ženy sme už raz také. Máme sklon zveličovať a pridávať našim problémom aj tie aspekty, ktoré nemajú. Ako sa vieme účinne brániť tejto tak bežnej ľudskej vlastnosti?

Úvahy o šťastí sú jedny z najčítanejších psychologických teórií. Je tomu tak jednoznačne pre jeden úplne jednoduchý fakt - všetky chceme byť šťastné. Ak máme akýkoľvek vek,  akékoľvek zamestnanie či náladu, pointa hľadania šťastia v nás zostáva a máme ju spoločnú. Snažíme sa oň, aj keď vonku sneží, aj keď svieti letné slnko a neprestávame ani v chvíľach plných dažďa a búrok. 

Prečítajte si tiež: Životná výhra, ktorú má každý na dosah: Stačí zmeniť toto vo svojom živote a bude sa vám dariť viac

Zamerajte sa na svoje myšlienky

Niektoré naše postoje však môžu deformovať naše myslenie. Je veľmi fascinujúce ako je naozaj pravda, že „sme strojcami nášho vlastného šťastia.“ Dokážeme len vďaka jednej myšlienke zmeniť celý svet.

Psychologický guru šťastia Martin Seligman vo svojej knihe Autentiské šťastie radí presne nasledujúce: Dokážeme aktivovať aj tie nepoznané pozitívne aspekty našej mysle, teda optimizmus, milotu a aj originalitu či humor." Všetky veľké plány a túžby vznikajú už v našej mysli. Preto je veľmi dôležité s ňou pracovať. Takto radí aj Seligman: Spomínané pozitívne myšlienky dokážu premeniť náš život na pozitívnejsí a dovolia nám a plánovať dlhodobejšie a otvorenejšie." Napadlo vám niekedy ovládať svoje vlastné myšlienky? Skúste sa na to zamerať, ak ste kdekoľvek a pre meniť svoje bežné nápady na pozitívne. Takouto veľmi ľahkou a rýchlo technikou si viete zabezpečiť pokoj, ktorý prinesie šťastie nielen vašej mysli, ale aj životu.

Mohlo by Vás zaujímať: 5 rád ako sa chrániť pred neprajnými ľuďmi: Tohto sa musíte držať

Pomáha aj proti stresu!

Zameranie sa na svoje myšlienky a formovanie svojich postojov je presne tým, čo by sme sa mali naučiť. Mali by sme cítiť radosť z toho, že žijeme tu a teraz a zamerať sa na prítomnosť. Takéto myslenie zakazuje prílišné rozoberanie udalostí už minulých, z ktorých sa poučiť môžeme ale nesmieme sa nimi nechať negatívne ovplyvniť. Tiež nedovoľuje strach z budúcnosti. Vďaka tomu je možné naplno riešiť iba prítomné radosti, ktoré vďaka pozitívnemu nastaveniu nikdy nebudú starosťami!


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus