Presunúť na hlavný obsah

ČSOB Marathon 2018: Modelka Dorota Kullová nezaprie športového ducha, misska Jeanette Borhyová v najlepšej forme

Zábava

ČSOB Marathon 2018 patrí medzi najpopulárnejšie behy v hlavnom meste. Ako dopadol tento ročník a kto všetko sa zo ženského publika zúčastnil?

V priebehu víkendu sa bratislavského ČSOB Marathonu zúčastnili aj zvučné mená slovenských krások. Modelka z Elite Bratislava Dorota Kullová odbehla svoj prvý pol maratón a po jeho skončení vyzerala úplne sviežo. Miss Universe SR 2013 Jeanette Borhyová stavila na zázrak. Bolesť kolien a kĺbov sa u nej našťastie nedostavila, preto úspešne zdolala svoj cieľ. Ambasádorkou ročníka 2018 bola tenistka Daniela Hantuchová. 

Daniela Hantuchová, ambasádorka ČSOB Marathon 

Jeanette Borhyová, Miss Universe SR 2013 

Dorota Kullová, modelka z Elite Bratislava

Slovenka na prvej priečke!

Bratislavský mestský maratón - ČSOB Bratislava Marathon videl po 11 rokoch opäť slovenské ženské víťazstvo. Špecialistka na duatlon a triatlon Kristína Néč-Lapinová vyhrala svoj prvý maratón v kariére a premiérovo dosiahla i čas pod tri hodiny - 2:58:41 h. Stala sa len treťou slovenskou ženskou víťazkou v histórii podujatia, pred ňou triumfovali v roku 2006 v 1. ročníku Andrea Bérešová a o rok neskôr Dana Janečková. Víťazná Néč-Lapinová si pochvaľovala atmosféru na 13. ročníku ĆSOB Bratislava Marathon „Posledných 500 metrov by som dopriala každému. Ľudia boli skvelí.“

Mužský víťaz sa postaral o rekord

Víťazom maratónu mužov sa stal český bežec Jiří Čípa v osobnom rekorde 2:22:16 h. V Bratislave vyhral aj pred dvoma rokmi a každý zo svojich štartov okorenil osobným rekordom. „Keďže sa na štart postavil aj Tibor Sahajda, na víťazstvo som nepomyslel. Chcel som si len zlepšiť osobný rekord a stlačiť ho pod 2:23 h. Napokon mám oboje, som preto dvojnásobne spokojný,“ tešil sa Čípa.

Bratislavou bežalo až 12 tisíc bežcov!

V deviatich disciplínach v rámci 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon súťažilo cez víkend dovedna takmer 12 000 bežcov. Maratón dokončilo 919 z 1041 vytrvalcov na štarte, skoro 100 využilo novinku organizátorov a dobehli do cieľa polmaratónu a nepokračovali už do druhého kola maratónu. Do cieľa polmaratónu dobehlo rekordných 2997 bežcov z 3017, doterajšie maximum bolo vlaňajších 2688.

„Ďakujeme veľmi pekne všetkým účastníkom, nesmierne nás potešil výrazný nárast počtu divákov v cieli, ale najmä na trati behu či už v Ružinove alebo v centre mesta. Veľká vďaka patrí aj všetkým našim dobrovoľníkom a všetkým tým, ktorí prispeli k úspešnému priebehu podujatia, vrátane našich partnerov a príslušníkov dopravnej, poriadkovej a mestskej polície, vrátane dispečerov dopravného podniku“, uzavrel 13. ročník podujatia jeho riaditeľ Jozef Pukalovič. 

Podľahli ste aj vy behu?

spolu hlasovalo 46 ľudí

Áno
26
Nie
20

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus