Bratislava zažije prvý veľtrh zdravia FitBioExpo: Odborníci z oblasti čínskej medicíny či jógy na jednom mieste

Už 15. apríla sa v priestoroch Starej tržnice uskutoční veľkolepé podujatie, ktoré ponúkne skutočne bohatý program.

V Starej tržnici sa uskutoční prvý veľtrh zdravia

V Starej tržnici sa uskutoční prvý veľtrh zdravia

Zdroj: Profimedia

Na prvom komplexnom slovenskom veľtrhu zdravia FitBioExpo sa návštevníci 15-ho apríla okrem iného dozvedia aj o tom, ako sa pohybom udržiavať vo forme. A to za pomoci krav magy, PortdeBra, Capoeira, ale aj známejšieho cvičenia ako karate, či jóga. Veľkolepé podujatie ponúkne bohatý program, v rámci ktorého certifikovaní odborníci poradia, ako sa prepracovať ku kalokagatii, teda dokonalej harmónii tela a ducha.

Neprehliadnite: Lístky si už teraz možete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk alebo priamo TU.

Všetko na jednom mieste

V bratislavskej Starej tržnici sa zídu cvičitelia, odborníci na meditáciu, na rodinné konštelácie, regresnú terapiu či tradičnú čínsku medicínu. Najme tá totiž dokáže pomôcť aj pri chronických ochoreniach a odstraňuje bolesti bez pomoci liekov.

„Systém tradičnej čínskej medicíny sa zaoberá najmä stavom orgánov a na ich harmonizáciu využíva princíp yinu a yangu, dvoch aspektov, z ktorých je vytvorené všetko okolo nás podľa taoistickej filozofie. Na základe výskumov, ktoré sa vo svete vykonávajú, sú výborné a zdokumentované výsledky napríklad pri bolestiach chrbta, či iných problémoch pohybového ústrojenstva,“ prezradila nám Zuzana Šajmovičová, lektorka Tradičnej čínskej medicíny, ktorá sa na veľtrhu FitBioExpo taktiež predstaví.

Ten bude totiž prvým svojho druhu v hlavnom meste. „Bratislave ako hlavnému mestu chýbal veľtrh tohto zamerania, kde sa prirodzene spája záujem o šport so záujmom o zdravé telo. Je známe porekadlo „v zdravom tele, zdravý duch“, takže v ére mobilov a stresu sa nám zdalo potrebné na to upozorniť. Chceme zaujať aj deti a mládež, pre ktoré má šport obrovský význam,“ vraví jedna z organizátoriek podujatia Lucia Levkaničová.

Každý z nás je iný a pre každého sa nájde na tomto veľtrhu niečo zaujímavé. Milovníkov športu by som chcela upozorniť na športové arény, kde budú prebiehať hodiny rôznych druhov jógy, alebo ďalšie skupinové cvičenia, napríklad bojové umenie krav maga. Lektori tiež deťom ukážu, ako zvládať šikanu, ich rodičov možno zaujme kurz regresnej terapie alebo rodinných konštelácií. No a novinkou je metóda Wina Hofa, ktorá zaujme tých, ktorí riešia príčiny autoimunitných ochorení a majú poruchy hormonálneho systému,“ dodáva Lucia Levkaničová.

„FitBioExpo prináša verejnosti možnosť si nielen pozrieť, ale aj vyskúšať rôzne druhy športu s tými najlepšími lektormi a cvičiteľmi. Ľudia dostanú na jednom mieste mnoho informácií z rôznych oblastí, ktoré by za bežných okolností nemali možnosť vzhliadnuť v jeden deň na jednom mieste,“ uzatvára Lucia Levkaničová.

Viac informácií nájdete na TU.

Foto:
Profimedia, Archív FitBioExpo
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba