Bola som milenkou a stala som sa manželkou: Nebola som žiarlivá, no naše manželstvo aj tak stroskotalo na tomto

Ženy, ktoré sa dostanú do pozície, v ktorej nikdy nechceli byť, sa často aj po náhlom pocite šťastia, sklamú. Nie vždy to však je kvôli správaniu samotného muža.

Naše vlastné obavy nás niekedy privedú k negatívnym myšlienkam

Naše vlastné obavy nás niekedy privedú k negatívnym myšlienkam

Zdroj: Profimedia

Diana večne opovrhovala ženami, ktoré iným preberali partnerov. Až kým sa nezahľadela do Jakuba. Poznali sa dlhšie, no zlom nastal až po niekoľkých rokoch a niekoľkých firmených večierkoch, na ktorých sa vzájomne registrovali.

Nenechajte si ujsť: Brala som si ho zo strachu zo samoty: V tento konkrétny moment som však zistila, že som to nikdy nemala urobiť

„Vedela som, že uňho doma niečo nie je v poriadku. Nikam nechodil s manželkou, vlastne, nikto z firmy ju doteraz nevidel, a tak som si ani len nevedela urobiť obraz o tom, ako ich manželstvo vyzerá v skutočnosti. Na druhej strane som však tajne dúfala, že to medzi nimi škrípe. Páčil sa mi a nedokázala som si pomôcť. Keď ma ale zavolal na pohárik, vedela som, že sa bližšiemu kontaktu už určite nevyhnem. A asi som ani nechcela... “ spomína Diana na to, ako v Jakubovi prvýkrát uvidela niečo viac.

„Náš pomer sme tajili neuveriteľne dlho. Celých šesť mesiacov som bola jeho milenkou, zatiaľ čo on sa snažil dostať spod ťarchy nefungujúceho manželstva. Nebolo to také jednoduché, musel myslieť na deti, majetok, na hysterickú manželku, ktorá za všetkým videla inú ženu, aj keď o mne netušila ani len náznakom, nieto aby vedela, že v skutočnosti naozaj existujem. Po roku a pol sme konečne boli svoji a ja som sa cítila ako nikdy predtým. Získala som muža, o ktorého som tak dlho bojovala, bola som jeho manželkou, mala som postavenie a nemusela som sa schovávať a cítiť sa na druhej kolaji, ako tomu bolo doteraz.“ opisuje svoje najšťastnejšie obdobie Diana.

Mohlo by vás zaujímať: Jedna vec, ktorá nám najviac bráni v odchode od partnera: Kvôli tomuto veľa z nás zostáva v nefunkčnom vzťahu

Potom však prišli pochybnosti...

Nič im nechýbalo. Milovali sa, postupne prestávavali dom, ktorý kúpili neďaleko od Dianinho bytu, aby tak nemusela zostávať v Jakubovom rodinnom dome a necítila sa zbytočne nepríjmemne. Bol skvelým manželom, venoval jej každú voľnú chvíľu a neprešiel deň aby sa nesnažil vytvoriť pre nich spoločný program. Lenže, Diana začala cítiť neopodstatnený strach.

„Každým dňom som viac a viac pociťovala vnútornú neistotu. Nedával mi žiaden dôvod, no ja som si nemohla pomôcť. Začala som premýšľať nad tým, ako asi jeho manželstvo vyzeralo vtedy, keď už bol so mnou. Spoznala by som na ňom, že ma podvádza? Čo ak aj jeho manželka mala pocit, že robí všetko správne a nebolo to tak? Čo ak aj ona žila v ilúzii dokonalého manželstva? Čo ak mu nebudem stačiť a ani si nevšimnem, kedy sa naše manželstvo začína postupne, ale isto rozpadať?“ všetko toto sa Diane premietalo hlavou až do takej miery, že nebola schopná ďalej existovať.

Inšpirujte sa: 10 vecí, s ktorými musíte rátať, keď sa rozhodnete udržiavať vzťah kvôli dieťaťu: Toto stojí za zváženie!

Stav úzkosti a nedôvery v nej narástol až do takej miery, že nebola schopná existovať. Budiť sa so strachom z toho, že niekomu už o pár dní nemusíme stačiť, bolo veľa aj na Dianu. A tak sa jedného dňa rozhodla celú vec ukončiť. Nevedela si vážiť samú seba a preto nechápala, ako by si ju mohol vážiť niekto iný.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba