Presunúť na hlavný obsah

Kríza v našom vzťahu prišla presne po 7 rokoch: Toto nám ju pomohlo zažehnať

Feminity

Hovorí sa, že dieťa je v prípade záchrany vzťahu najhorším riešením. Martina však vie, že bez neho by jej manželstvo skončilo naozaj v troskách. A to doslova.

Nenechajte si ujsť: Bola som milenkou a stala som sa manželkou: Nebola som žiarlivá, no naše manželstvo aj tak stroskotalo na tomto

Siedmy rok je vraj vo vzťahu prelomový a zásadný. V tom sa odborníci jednoznačne zhodujú. Ak sa totiž v tomto období nerozhodne pre nejaký zásadnejší krok, je veľmi pravdepodobné, že vo vašom doterajšom vzťahu budete čeliť nejakej kríze. Samozrejme česť výnimkám, no štatistiky vraj nepustia. A scenár s krízou nemilo prekvapil aj Martinu a jej manžela Ivana. Ani jeden s tým totiž nepočítali a boli presvedčení o tom, že ich sa to rozhodne netýka. ”Často som počúvala z úst kamarátok, aké náročné je udržať zdravý vzťah po 7 rokoch. Vždy som sa z toho len smiala a prišlo mi to úplne absurdné. Nie som totiž typ, ktorý veci ”škatuľkuje”. Každý z nás je predsa iný, jedinečný a rovnako je to aj vo vzťahoch. Prišlo mi úplne nelogické, prečo by sme práve po 7 rokoch mali urobiť akúsi zásadnú zmenu. Obaja sme boli spokojní a netúžili sme, aby bolo niečo inak. Aspoň som si to dlho myslela. Avšak krátko po našom siedmom výročí sa stalo niečo, čo ma naozaj šokovalo.”

Navonok ideálne manželstvo, až také ideálne nebolo

”S Ivanom sme si skvele rozumeli, mali sme rovnaký pohľad na život. Aspoň som si to teda roky myslela. Žiaľ mýlila som sa a ani som nevedela ako veľmi.” Téma deti bola u nich zväčša tabu. Ešte na začiatku randenia si povedali, že im bude lepšie bezdetným a Martina sa toho držala. No počas rokov, Ivan zmenil názor. Len Maťa o tom ani len netušila. ”Áno zdal sa mi v poslednom období iný, ale pripisovala som to skôr pracovnému tlaku. Čoraz viac sme sa hádali, výmena názorov bola tiež na dennom poriadku. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa chce stať otcom. Čoraz viac času trávil v práci a dokonca som ho niekoľkokrát po sebe videla po pracovnej dobe na detskom ihrisku s jednou jeho kolegyňou. Mala trojročnú dcéru a bola rozvedená. V tom momente mi v hlave zablikala kontrolka. Tušila som, že sa niečo deje.” Martina zistila, že Ivan bol naozaj už len krôčik od toho, aby si s dotyčnou dámou z práce začal. Obdivoval na nej totiž práve to, že bola mamou. 

Muselo sa stať toto, aby sme našli riešenie

Vo chvíli, keď to zistila, urobila na detskom ihrisku scénu. Takú ako zrejme poznáte z filmov. "Ivan sa ma snažil utíšiť, no bola som v skutočnom amoku. Až doma som sa upokojila a na druhý deň sme sa porozprávali až potom, čo sme obaja vychladli a opadli prvotné emócie. Ivan sa mi priznal, že k nej mal naozaj blízko. Povedal mi, že túži po deťoch. Naozaj veľmi. Len nevedel, ako mi to má povedať, keďže ja som s otázkou materstva nezačínala. Dohodli sme sa, že skúsime popracovať na bábätku. Dnes má naša dcérka Emily 4 roky a ja som Ivana nikdy nevidela šťastnejšieho. A musím priznať, že ani samú seba…"

Mohlo by vás zaujímať: Od začiatku som to ťahala s dvomi mužmi naraz: Myslela som si, že sa len hrám až do tohto momentu


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus