Poradíme vám, ako sa obliecť na pohovor do práce a stále si zanechať svoj štýl!

Chystáte sa na pracovný pohovor a neviete čo na seba? Poradíme vám, ako si vybrať ten správny typ oblečenia a pritom si zachovať svoju jedinečnú stránku. Nemusíte sa obávať konzervatívnych lookov, pretože moderná doba ponúka omnoho viac.

Vyberte si outfit na pracovný pohovor, ktorý sa vám hodí najviac

Vyberte si outfit na pracovný pohovor, ktorý sa vám hodí najviac

Zdroj: Profimedia

Časy, kedy boli pracovné pohovory postrachom sú už dávno preč a dnes prebiehajú väčšinou v uvoľnenej forme. Okrem dobre pripraveného životopisu a dobrej nálady, by ste však nemali zabudnúť aj na správny výber oblečenia. Práve to bude prvým bodom, ktorý si na vás váš možno budúci zamestnávateľ všimne. Nenechajte nič na náhodu a pripravte sa tak, aby ol prvý dojem čo najlepší. 

Mohlo by vás zaujímať: Klobúk ako sexi doplnok: Milujú ho ženy s modrou krvou aj herečky z filmového plátna

Pozícia asistentky

Chystáte sa na pozíciu asistentky a chcete zaujať na prvý pohľad? predstavte si, že ste túto pracovnú pozíciu už dostali a oblečte sa v štýle modernej ženy, ktorá pozná svoje kvality. Zabudnite však na mini sukňu či vyzývavý výstrih. Biela košeľa, áčková sukňa a vysoké podpätky sú tou správnou voľbou.

Práca v médiách

Práca v médiách patrí k veľmi zaujímavým a odlišným prácam a preto si treba dať záležať aj na svojou outfite. Výrazné farby či kvetinové vzory sú vítané, pretože vám dodajú potrebný šmrnc a sebavedomie. Na pohovor rosničky či moderátorky sa nebojte staviť na výnimočné kúsky.

Oblasť školstva

Či sa už chystáte na pozíciu profesorky alebo riaditeľky je úplne jedno. Dôležité v tomto prípade je dodržať spoločenský dress code, ktorý jasne hovorí, že sukňa by nemala byť príliš krátka. Ideálna dĺžka vašej sukne či šiat by mala siahať pod kolená. Lodičky v béžovom odtieni a jarný kabátik sa k tomuto looku dokonale hodia.

V oblasti módy

Túžili by ste sa stať modelingovou skautkou alebo sa zamestnať v módnom magazíne? Nemusíte si hneď voliť vysoké podpätky, ktoré často krát pôsobia prvoplánovo. Prejavte svoju jedinečnosť a osobitý štýl, práve tie môžu zaujať na pohovore najviac. 

Prečítajte si aj: Bodkované vzory patria k aktuálnym trendom jarnej sezóny: Naučte sa ich nosiť s gráciou!

Manažérska pozícia

Ak sa chystáte na manažérsku pozíciu a chcete vzbudzovať rešpekt, mali by ste sa v prvej rade obliecť tak, aby ste sa vo vašom outfite cítila pohodlne a zároveň štýlovo. Zaujímavosťou je, že v dnešnej dobe sú už povolené aj džínsy či iné neformálne kúsky oblečenia.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba