Presunúť na hlavný obsah

Polievka plná vitamínov: Detoxikačný krém z mrkvy a zázvoru dodá vášmu telu energiu

Recepty

Ľahký obed si môžete doma vykúzliť z pár surovín a za enormne krátku dobu.

Polievky zo zeleniny sú plné vitamínov a môžu v teplých dňoch skvelo zahnať hlad a pritom nespôsobiť v žalúdku ťažobu. Odporúčame ich aj keď je vonku slnečno, pretože teplé jedlo príjemne rozpumpuje vaše cievy a dodá vám potrebnú energiu. Mrkva v kombinácii so zázvorom je nielen veľmi chutná, ale aj telu prospešná. Preto neváhajte a skúste si cez týždeň uvariť túto ľahkú a detoxikačnú polievku plnú zdravia. 

Prečítajte si tiež: 5 superpotravín, ktoré zlepšia vaše cvičenie: Tieto naštartujú metabolizmus a urýchľujú chudnutie

Na lahodný krém z mrkvy a zázvoru budete potrebovať:

Pol kila mrkvy
Maslo
Cibuľa
Soľ a korenie
Zázvor

Postup:

1. Na panvici si na masle opražíme kúsok cibuľky.
2. Pridáme očistenú a nakrájanú mrkvu. Môžete si ju nakrájať na tenšie krúžky, aby čím skôr v panvičke zmäkla. Poduste si ju na miernom stupni ohrevu. Ak treba podlejte kvapkou vody.
3. Takto pripravenú mrkvu vložíme do mixéru alebo ju budeme mixovať ponorným mixérom.
4. Dochutíme soľou a korením a pridáme očistený zázvor. Chceme aby polievka obsiahla všetky potrebné vitamíny, preto do mrkvy a zázvoru pridáme kúsok masla, v ktorom sa živiny lepšie rozpustia. 
5. Zázvorom nešetrite. Nielenže je skvelým obsahom vitamínov ale má aj aktioxidačné účinky a je skvelou prevenciou proti chorobám
6. Premixovanú zmes môžeme podávať s plátkom celozrnného chleba. Ten odporúčame pred zjedením ugrilovať z hriankovači, aby vás nenafukoval.

Mohlo by vás zaujímať: Hráškové rizoto s kuriatkom: Dokonalý, rýchly obed pre celú rodinu

Prajeme dobrú chuť!

- Najčítanejšie -