Presunúť na hlavný obsah

10 tajomstiev žien, ktoré nikdy nedržali diétu: Vďaka nim však zostali štíhle aj bez hladovky

Zdravie a relax

Inšpirujte sa radami žien, ktoré to nikdy s ničím nepreháňali a nedržali ani diéty. Napriek tomu mali svoje metódy, ako sa udržať po celý život vo forme a štíhle. Toto sú ich tajomstvá.

Odborníčka v oblasti výživy a metabolizmu, Carla Heiserová z Chicaga sa pre internetový portál womansday.com vyjadrila: „Diéty nefungujú, neustále zlyhávajú.“ Namiesto nich poukazuje tiež na zdravý rozum a držanie sa hesla, všetko s mierou. Inšpirujte sa aj ďalšími, konkrétnejšími radami. 

1. Pite vodu

Hydratácia zvonka aj zvnútra je jednoducho základ. Zostať hydratovaný je kľúčom nielen k zdravému metabolizmu, ale aj celkovo k zdraviu. Najlepšie je nosiť fľašku čistej vody stále pri sebe, aby ste nezabúdali piť. 
 

2. Každý deň nie je špeciálnou príležitosťou 

Toto pravidlo sa vzťahuje na obľúbené cheat days. Tie sú rozhodne na mieste, no treba mať na pamäti, že nie každý deň je „podvádzacím dňom“. Raz za čas áno, ale každý deň, to vám k štíhlosti nepomôže. Vyberajte preto múdro a doprajte si cheat jedlo napríklad za odmenu. 

3. Rozprávajte počas večere

Hoci by mnohí zastávali opačný názor, čo sa týka nejakej stolovej etikety, že s plnými ústami sa predsa nerozpráva, opak je pravdou. Tým, že budete počas večere aj rozprávať, budete pomalšie jesť a rýchlejšie budete aj nasýtení, a to prispeje opäť k lepšiemu tráveniu a k štíhlosti.

4. Nestrácajte čas diétnymi potravinami

Potraviny s nízkotučným alebo nízkokalorickým štítkom možno znejú pekne. Problémom však je, že sú často ťažko spracované a majú vysoký obsah soli či sacharidov, čo môže viesť naopak k zvýšeniu telesnej hmotnosti. 

5. Žiadne jedlo nie je zlé

Ak sa silou mocou budete vyhýbať určitému jedlu dlhšiu dobu, potom sa môžete vsadiť, že budete mať o to väčšiu chuť práve naň. Skôr či neskôr sa stane, že sa práve ním doslova prejete. Preto sa nevyhýbajte žiadnemu jedlu, len si ho doprajte opäť s mierou. 
 

6. Nespite len kvôli kráse 

Kvalitný spánok nie je dôležitý len pre vašu krásnu pleť, ale aj pre správne fungovanie vášho tela. Je známe, že nedostatok spánku má hormonálne účinky, ktoré sa môžu prejaviť aj prírastkom na váhe. Preto spite nielen kvôli kráse, ale aj metabolizmu a napokon štíhlosti, lebo všetko so všetkým súvisí. 

7. Vyhnite sa diétnej sóde

...ktorá je plná umelých sladidiel, a tie sú kontroverzné. Diétne sódy nastavia mozog tak, že chce ešte viac cukru. Myslíte si, že sa ušetríte nejakých tých pridaných kalórií a napokon naberiete ešte viac. 

8. Experimentujte v kuchyni

Zdravé stravovanie rozhodne nie je nudné, ak zapojíte fantáziu a najmä ak pridáte koreniny. Práve tie posilňujú chuť jedla, nahrádzajú tuky, zrýchľujú metabolizmus a tým pomôžu kalórie aj páliť. 
 

9. Nepočítajte kalórie

Zamerajte sa na naplnenie tanieru s viacerými potravinami s dôrazom na bielkoviny ako ryby, kurča, tofu, a zeleninu, ktoré sú zdrojmi zdravých tukov. Nezameriavajte sa na to, že idete počítať, koľko kalórií máte cca na tanieri. To vás bude len vyvádzať z miery a k štíhlosti to nepomôže. 

10. Cukor jedzte múdro

Veľa cukru naše telo jednoducho nedokáže zvládnuť. Zvládne len toľko, koľko premení na energiu a ostatný sa uloží v podobe neželaného tuku. Sami musíte vedieť, koľko cukru je pre vaše telo dosť, kedy vám už ubližuje. Keď sa už cítite nafúknutí či unavení, tak viete, že cukru bolo viac než dosť. Takže zase platí, riadiť s zdravým sedliackym rozumom. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe