Presunúť na hlavný obsah

Stále fantazíroval o iných ženách: Nezastavilo ho ani manželstvo, nakoniec som musela urobiť toto

Partnerské vzťahy

Zabrániť predstavám nie je jednoduché. Keď však začínajú byť prekážkou vo fungujúcom vzťahu, niekde je problém.

Lenka Dominika milovala a nevedela si predstaviť život bez neho. Boli spolu neuveriteľne dlho, všetko o sebe vedeli a ona tak nejak tušila a podvedome cítila, že sa schyľuje k svadbe. Bol tu však jeden problém. Dominik nebol tak celkom typ muža, ktorý by sa okrem svojej priateľky na inú ženu nepozrel, práve naopak. Veľmi rád obdivoval ženské telo a nevedel si pomôcť ani vo chvíľach, kedy bola Lenka vyslovene pri ňom.

Inšpirujte sa: Túžila som po manželstve, aké mali moji rodičia: V snahe o dokonalosť ma to oberalo o to najkrajšie

„Vedela som, že nejde o nič vážne, nepodozrievala som ho z nevery ani z ničoho podobného. Po čase mi však jeho neustále pohľady a večné poznámky, na každú ženu, ktorá sa mihla okolo, začali liezť na nervy. Všimli si to totiž aj moje priateľky a nikdy nekončiace vysvetľovanie toho, ako to dokážem vystáť, a ako si jeho správanie sama pred sebou ospravedlňujem, ma už doslova vyčerpávalo. Ako som im mala vysvetliť, že je jednoducho taký? Že fantazírovanie o iných ženách má tak trochu v povahe a mne to vôbec nevadí? Už keď som to povedala sama sebe, cítila som sa tak trochu mimo.“ vysvetľuje Lenka, ktorá začala pochybovať už aj o tom, čo si o celej situácii myslí sama.

Prišlo manželstvo

Nakoniec ju však o ruku požiadal a o pár mesiacov na to bola svadba. „Ak by si ale niekto myslel, že manželský zväzok Dominika do istej miery aspoň trochu zastavil alebo zmenil jeho správanie. No nič také sa nedialo. Dokonca sa mi zdalo, že si mnou začal byť absolútne istý a svoje pohnútky už vôbec neskrýval. Keď však svoje fantázie začal prenášať aj do postele a pýtal sa ma, či som nikdy nepremýšľala nad tým, aké by to bolo s iným mužom alebo ženou v trojici, vedela som, že musím čím skôr niečo urobiť, lebo to inak dopadne veľmi zle. Nielen preňho, ale pre nás oboch.“ dodala Lenka.

Nenechajte si ujsť: Až po rokoch som zistila, že vlastného muža vôbec nepoznám: Mal druhý život a ja som to ani netušila

„A tak som si jeden večer povedala, že na neho skúsim ísť rovnakou taktikou, akú na mňa používal on. Začala som si naschvál oveľa viac všímať ostatných mužov, hodnotiť ich, doslova som očami prechádzala každý detail na ich tele, a to práve vtedy, keď bol Dominik tak nejak nablízku. Chcela som, aby vedel, čo je to za pocit. Ako sa asi cítim, keď počujem jeho narážky na každý jeden vrtiaci sa zadok, ktorý prejde okolo. Postupom času si moju zmenu správania začal uvedomovať. Videla som na ňom, ako sa cíti nesvoj, ako sa snaží zakrývať žiarlivosť, a ako mu to je vyslovene nepríjemné.“ spomína Lenka na čas, kedy konečne začínala mať pocit, že získava kontrolu nad situáciou.

Mohlo by vás zaujímať: Nikdy sa nesnažte meniť kvôli mužovi a predstierať, že ste niekto iný: U mňa to odhalil tento moment

Neprešiel ani mesiac a Dominik úplne prestal so svojím hlúpym správaním. Postupne sa jeho poznámky voči iným ženám stávali čoraz zriedkavejšími a v posteli ho už podobnú tému načrtnúť ani len nenapadlo. Nakoniec ho Lenka úplne odzbrojila a nemusela na to použiť absolútne nič, okrem jeho vlastnej taktiky, ktorá mu však už zo strany pozorovateľa tak celkom nevoňala. Minimálne im však pre tentokrát zachránila manželstvo.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe