Presunúť na hlavný obsah

Kamarátka otehotnela s mojím mužom: Dozvedela som sa to tesne pred termínom jej pôrodu

Feminity

Áno, vzťahy sú komplikované, to vieme všetky. Avšak oveľa náročnejšie sú v momentoch, kedy láska a priateľstvo nevedia nájsť spoločnú cestu. Zuzana pocítila na vlastnej koži aké to je, ak vás zradia tí najbližší.

”S Táňou sme sa poznali roky. Bola mojou najlepšou kamoškou od základnej školy. Takou tou skutočnou. Na život a na smrť. Ktorej sa zdôveríte s každou maličkosťou. A je pre vás snáď jediným človekom na svete, ktorý vie o všetkom. Presne tak som to veľmi dlho cítila. Avšak v jediný moment sa celý môj život obrátil hore nohami. Stalo sa niečo, čo by mi ani vo sne nenapadlo.” 

Občas ani bezhraničná dôvera nie je dobrá

Zuzana bola vydatá viac ako osem rokov. Jej muž Adam bol veľký fešák a dobrák od srdca. Všetky kamošky jej ho závideli a neustále jej pripomínali, aké má šťastie, že má takého chlapa po boku. A Táňa s poklonami voči nemu nešetrila obzvlášť. ”Vedela som, že Adam je atraktívny pre opačné pohlavie. Bolo to cítiť kdekoľvek sme sa spolu objavili. Ale ja sama som to vôbec neriešila. Dôverovala som mu. Naozaj. Úplne bezhranične. No zistila som, že to bola veľká chyba.”

Inšpirujte sa: Túžila som po manželstve, aké mali moji rodičia: V snahe o dokonalosť ma to oberalo o to najkrajšie

Táňa a Adam spolu skvele vychádzali, nakoľko v trojici trávili veľa času. Niet sa čomu čudovať, veď išlo o Zuzkinu najlepšiu kamošku. ”Letmé dotyky medzi Táňou a Adamom som sa snažila ignorovať. Nepripisovala som im dôležitosť. Nikdy by mi nenapadlo, že by mohli znamenať viac ako len kamarátstvo.” Keď však Táňa veľmi rýchlo otehotnela, Zuzka zostala v šoku. Nieže by jej to nepriala, ale Táňa nemala žiadneho priateľa, ani nikdy nehovorila o nejakých aktuálnych mužoch v jej okolí. ”Pripadalo mi to, že prežíva v rámci lásky samotárske obdobie. No opak bol pravdou.”

Sklamali ma tí najbližší

Počas toho ako bývala Zuzana často pracovne odcestovaná, sa jej muž a Táňa tajne stretávali. Áno, mali milenecký pomer. A nie, netrval týždeň, mesiac, ani dva. Ale takmer rok. Takže tušíte správne, kto bol otcom Táninho dieťaťa. ”Dozvedela som sa to dva dni pred jej pôrodom. Nastali komplikácie a v nemocnici potrebovali podrobnejšie údaje o otcovi. Vtedy sa mi Adam priznal. Vraj mi nechceli ublížiť a nikdy by mi to nepovedali, keby sa to celé neskomplikovalo. Neplánovali spolu žiť ako rodina. Medzi nimi to údajne bolo len o chémii. No ja som to videla a cítila inak. Viem, že dieťa potrebuje oboch rodičov. Preto som sa rozhodla od Adama odísť. Zbalila som si veci, podala žiadosť o rozvod a nechala im priestor. Odsťahovala som sa na moje milované Bali. Zo dňa na deň. Naposledy som Adama videla, keď som priletela na súd kvoli rozvodu a odvtedy o ňom nič neviem. Ja som našla svoje šťastie a pevne verím, že aj on…”

Mohlo by vás zaujímať: Nikdy sa nesnažte meniť kvôli mužovi a predstierať, že ste niekto iný: U mňa to odhalil tento moment

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus