Presunúť na hlavný obsah

Čo sa deje s vašou pleťou, keď sa večer neodlíčite? Poznáme 5 dôvodov, prečo to už nikdy neurobíte

Krása

Naša pleť je tou časťou, ktorá je priamo vystavená svetu. Nie je preto žiadnym tajomstvom, že starostlivosť o ňu začína už odličovaním make upu.

S našim make upom je to každodenný kolotoč. Nanášame ho vyčistenú pleť a hydratačný krém a večer pred spaním je potrebné ho odlíčiť, opäť pleť vyčistiť a nechať dýchať v spánku. Niekedy sa však stane, že tento malý ale veľmi dôležitý krok vynecháme. Prečo? Pretože niekedy je priveľa hodín a sme priveľmi unavené, alebo proste iba zaspíme na gauči v obývačke a pri presune do voňavých perín nepotrebujeme riešiť niečo tak malicherné ako je umývanie make upu. Tu nastáva tá najväčšia chyba! Fakt, že si ušpiníme obliečky ak si na ne s make upom ľahneme je iba tou najmenšou odplatou. To, čo make up počas robí našej pleti vás dostane!

Trpia naše oči

Ak noc strávite s maskarou na očiach, môže vás ráno prekvapiť nemilá udalosť. Škrabanie očí a ich pichanie je len malým začiatkom. Spánok s očným make upom dokáže oveľa viac. Je veľmi nepríjemný v ráno po prebudení, avšak môže mať aj dlhodobejšie následky. Ak si naše oči nedokážu poriadne oddýchnuť a neustále ich niečo škrie, vieme si tým privodiť zápal a zhoršenie zraku. Práve preto by ako prvý mal ísť dole práve odolný očí make up, ktorý by sme mali odstraňovať vodičkami a obrúskami presne na to určenými. 

Prečítajte si tiež: Skrášľujúci zázrak podľa Márie Čírovej: Túto luxusnú ozdravovaciu kúru by dopriala každej jednej žene!

 

Je dôležité si uvedomiť, že tieto rady sa netýkajú iba očných tieňov. Maskara vie na našich riasach narobiť poriadnu šarapatu. Jej neodličovanie spôsobuje, že naše riasy budú jemnejšie a oslabenejšie. 

Tvoria sa čierne bodky

Nie je nezvyčajné, že naša pleť sa upcháva, keď je ešte aj počas noci pokrytá make upom. Je to ako keby sme jej robili zásoby aj pre budúce použitie. Pleť z nich čerpá, ale nie to dobré. Vytvárajú sa nám čierne bodky, ktoré sú iba odrazom špiny a mazu, ktorý sme na pleti nechali.

Pleť nedýcha

Základným predpokladom, prečo bol kedysi odličovač make upu vymyslený, bolo práve umožnenie pleti k plnej regenerácii. Práve tej sa jej počas spánku s make upom nedostáva. Pleť sa oslabuje a nedokáže si vytvárať nové bunky, nieto ešte odstraňovať tie odumreté. Vrchná vrstva, ktorá chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi je preto oslabená a prepúšťa do svojho vnútra oveľa viac nečistou, ako je bežné. Neblížte preto svojej pleti a nerobte jej boj s nečistotami ešte tažším!

Starnutie je vec samozrejmá

Tak ako aj v predchádzajúcom prípade, ak pleť nedýcha, starne. Nielen že si vytvára čierne bodky, ale koledujeme si tak aj o zväčšenie pórov a o nepríjemné zrýchlenie starnutia pokožky. Prvé vrásky sa preto môžu u žien, ktoré si svoj make up nechávajú aj cez noc, objaviť oveľa skôr. 

Mohlo by vás zaujímať: Detox z troch zázračných surovín: Javorový sirup, citrón a toto korenie vám pomôže s odvodením za pár sekúnd

Schnú všetky oblasti našej tváre

Vyschnutá pokožka tváre ako bez dostatku tekutín je jedna vec. Vysušenými sa však stávajú aj naše pery, aj o oči, ktoré sme spomínali vyššie. Je to práve paradox, keď si myslíme, aký výživný rúž používame. Opak vie byť pravdou. Práve látky, ktoré obsahujú rúže dokážu blokovať samotné vytváranie maziva v pokožke úst a teda zabraňovať ich regenerácii a prirodzenej mastnote. Pleť je potom vysušenejšia a má tendenciu k praskaniu a vyššej citlivosti. Môže byť napätá a začervenaná.