Presunúť na hlavný obsah

Nápoj, ktorý naštartuje metabolizmus: Podporí činnosť čriev a na telo má skvelé detoxikačné účinky

Chudnutie a diéty

Nie všetky rady a tipy na chudnutie musia byť aj drastické a chutiť nepríjemne. Tento zázračný nápoj je nielen chutný, ale aj účinný na zrýchlenie spomaleného metabolizmu!

S príchodom teplého počasia je veľmi dôležitý aj pitný režim. Dopĺňanie tekutín je  vecou, ktorú by ste so zvyšujúcimi sa teplotami nemali v žiadnom prípade zanedbávať. Skvelé letné chladené nápoje nielen dopĺňajú ľahšie jedlo, ale môžu obsahovať aj množstvo výživných látok. Stačí si ich vhodne nakombinovať. Preto radšej namiesto toho, aby ste si dopriali presladenú variantu v reštauráciách, doma si namiešajte chutný zázrak, ktorý vám navyše aj pomáha k postave snov. 

Prečítajte si tiež: Ako schudnúť 5 kíl tuku za mesiac bez drastickej diéty? Slová fitness trénera by ste si mali vziať k srdcu

Na prípravu nápoja zrýchľujúceho metabolizmus budete potrebovať:

Polovicu šálky teplej vody

Polovicu šálky 100% jablkovej šťavy (môže byť doma vyšťavená, prípadne rozmixované jabĺčka v mixéri aj so šupkou, alebo si ju môžete jednoducho kúpiť v potravinách)

Pol lyžičky himalájskej soli

2 lyžice citrónovej šťavy

1 lyžička zázvoru 

Spojenie aktívnych prírodných látok

Vodu si zohrejte tak, aby nevrela. Pridajte soľ a nechajte ju rozpustiť. Na záver primiešajte všetky ostatné suroviny a pripravený nápoj si vychutnajte s úsmevom na tvári. Neváhajte a doprajte si ho kľudne aj niekoľkokrát denne. Môžete si ho pripraviť aj s ľadom, pointou však zostáva roztopenie himalájskej ružovej soli v teplej vode. 

Prečo je práve výber týchto látok taký dôležitý?

Sila tohto nápoja tkvie práve v nakombinovaných surovinách. Zázvor podporuje činnosť čriev a má na telo veľmi pozitívne detoxikačné účinky. Ľahko odstráni nahromadené škodlivé látky z tela a tým nakopne jeho správnu funkčnosť. Citrón je skvelým pomocníkom v boji so všetkými chorobami, práve vďaka vysokému obsahu vitamínu C a antioxidantov. Soľ pomáha pri trávení a ako možno už viete, odstraňuje z tela nahromadené toxíny. Práve sila jabĺčok je v naštartovaní metabolizmu. Ich čistá šťava dokáže urobiť zázraky a prinútiť naše telo správať sa oveľa rýchlejšie a spaľovať aktívnejšie. 

Mohlo by vás zaujímať: Mamička dvoch detí sa rozhodla po pôrode schudnúť: Toto je výsledok, ktorý na nej mnohé môžeme obdivovať

Vynechajte z neho akýkoľvek cukor

Výhodou oproti všetkým iným nápojom na podporu metabolizmu je absencia cukru. Jeho chuť však stále zostáva delikátna. Jabĺčka v sebe obsahujú prírodný cukor a tak nebudete mať pocit, že pijete iba chudnúci nápoj. 

- Najčítanejšie -