Presunúť na hlavný obsah

Sezóna sandálikov je v plnom prúde: Peeling z týchto dvoch ingrediencií vás zbaví stvrdnutých piat

Krása

Letná sezóna v sebe nesie množstvo plusov. Jedným z nich je aj možnosť vyvetrať svoje nohy a dopriať im voľnosť v otvorených topánkach. Nemali by ste však zabúdať na dôkladnú pedikúru!

Po dlhom období uväznenia nôh, prichádza konečne ich vykúpenie. Slniečko sa ukazuje na oblohe tak často, že už nemusíte váhať o tom, ktoré topánky zo svojho botníka vytiahnuť. Voľnosť a slobodu si vaše nohy môžu naplno užiť v trendy sandáloch či šľapkách. Medzi topánkami modernej ženy nesmú chýbať ani lodičky s výrezom na prsty. Čo však majú všetky tieto typy obuvi spoločné? Nemôžete si ich obuť nepripravená! Dôkladná pedikúra je preto v lete základ!

Prečítajte si tiež: Čo sa deje s vašou pleťou, keď sa večer neodlíčite? Poznáme 5 dôvodov, prečo to už nikdy neurobíte

Vyskúšajte tú najlepšiu domácu pedikúru!

Ak si chcete dopriať tú najlepšiu pedikúru v pohodlí domova, musíte najprv začať odstránením odumretej pokožky. Svoje päty podrobte poriadnej peelingovej kúre. V miske zmiešajte pol hrnčeka cukru s troma lyžičkami kokosového oleja. Zmes použite na poriadne premasírovanie vašich nôh. Neváhajte a aj doma použite kvalitné nástroje na pedikúru. Peeling pomôže zmäkčiť stvrdnutú pokožku, k dokonalosti jej však dopomôžte pemzou na päty či škrabkou.

Žiarivé farby alebo neutrálne tóny?

Kým sa dostanete k tej zábavnej časti v podaní výberu farieb letnej pedikúry, je dôležité svoje nechty poriadne ostrihať a nechať ich aspoň chvíľu v hydratujúcom kúpeli. Do lavóra si napustite teplú vodu a pridajte morskú soľ. Okrem tej môžete pridať aj lyžičku sódy bikarbóny, ktorej aktívne látky pomôžu odstrániť odumreté bunky a ešte k tomu majú aj bieliace účinky na vaše nechty. 

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie vlasové produkty, ktoré ochránia vašu korunu krásy pred tepelnou úpravou a žehlením!

Po dlhom dni ich odmeňte

Práve na nohách strávite väčšinu života. Starostlivosť o ne by sa preto mala stať aspoň tak dôležitou a bežnou ako každodenné odličovanie pleti či umývanie vlasov. Ak si chcete urobiť radosť a rozmaznávať svoje chodidlá, neváhajte a v tomto treťom a poslednom kroku, im doprajte rozmaznávajúcu masáž. Nemusí byť ničím komplikovaná. Stačí, ak ich každý večer premasírujete pár kvapkami olivového oleja. Ešte lepšou esenciou pre naše nohy je však olej levanduľový. Skúste si ho zabezpečiť, kúpiť alebo ľahko vyrobiť doma. Stačí ak do fľašky s olivovým olejom pridáte  pár vetvičiek levandule a tak dopriať svojim nohám nielen prekrvenie, ale aj upokojenie. Na chodidlách sa totiž nachádza množstvo nervových zakončení, ktoré by ste nemali v žiadnom prípade ignorovať! Najlepšie je dopriať si túto masáž pred spaním. Vtedy môžete použiť aj o niečo trošku viac oleja, natiahnuť si na noc ponožky a ráno si užívať krásne zdravé a hydratované nohy.

- Najčítanejšie -