Presunúť na hlavný obsah

Dlhý let vás už neprekvapí: Tieto maličkosti si so sebou určite vezmite na palubu lietadla

Cestovanie

Cestovanie môže byť niekedy vyčerpávajúce a náročné. Aby ste si však svoj let užili naplno, inšpirujte sa našim zoznamom vecí, ktoré vám na dlhých letoch nesmú chýbať!

Ani cestovanie lietadlom nemusí byť zrovna najpohodlnejšie. Ak vás čaká cesta, ktorá je dlhšia ako tie dve-tri hodinky, nezabudnite si do svojej príručnej batožiny nabaliť týchto pár maličkostí! Budú vašimi záchrancami!

Prečítajte si tiež: Známe Slovenky na púšti ako vo filme Sex v meste: Maroko sa stáva obľúbenou lákavou destináciou

Zostaňte hydratovaná aj vo vzduchu

Prvým dôležitým pravidlom po nástupe na palubu, je očistiť svoje telo. Keď už máte pokoj od všetkých zhonov vonkajšieho sveta, dovoľte vypnúť aj vašej pokožke. Odlíčte si ju, hydratujte a nechajte dýchať. Práve preto by vo vašej prenosnej make-up taštičke nemal chýbať malý odličovať a odličovacie obrúsky, hydratačný krém alebo olej a ako bonus aj mastička na vaše pery. Vo vzduchu sa totiž môže s vašou pokožkou diať všeličo. Zabezpečte si, aby bola v pokoji, aj keď nastávajú zmeny tlaku. 

Samozrejme, počas dlhého letu je dôležité tekutiny dopĺňať aj zvnútra. Určite si preto so sebou nabaľte aj prenosnú plastovú fľašku. Nemôžete ju preniesť plnú cez letiskovú kontrolu, ale ak z nej vylejete vodu a doplníte si ju v lietadle či na letisku, máte pri sebe zásobu tekutín, ktorú budete nevyhnutne potrebovať. 

Pomôcky na lepší spánok

Ak sedíte v lietadle a prešli ste všetkými kontrolami bez problémov, váš tep sa môže konečne upokojiť. Máte pred sebou dlhé hodiny nič nerobenia, z ktorého sa pokúste vyťažiť maximum. Dovoľte svojmu telu naplno zrelaxovať a na palubu si určite pribaľte nafukovací vankúš a masku na spanie. Ak sa vám v lietadle nedarí zaspať skúste si v lekárni zaobstarať melatonín. Je to prírodná látka, ktorá je produkovaná naším telom, práve vo chvíľach, keď zaspávame. Ak si ho nasadíte po vzlietnutí, užijete si pokojný tvrdý spánok, vďaka ktorému vám aj let prejde rýchlejšie. 

Krásne teplo aj v -50 °C

Spánok už prichádza, vám je však zima. Toto je typická chyba, ktorej sa cestovatelia dopúšťajú. Pri plánovaní svojho leteckého outfitu myslite na čo najpohodlnejšie materiály. Nezabudnite ani na ponožky. Ak sa vám nehodia k letným sandálikom či šľapkám, určite ich majte pri sebe v príručnej batožine. Keď náhodou mávate v lietadle problém s krvným obehom, vyskúšajte si so sebou vziať špeciálne cestovateľské ponožky, ktoré dostatočne prekrvujú končatiny aj pri dlhom sedení. Malým skvelým pomocníkom vie byť aj šál. Môžete ho použiť ako deku, prípadne ako vankúš, keď si ten zabudnete nabaliť. 

Mohlo by vás zaujímať: Ako zakomponovať pastel do vášho bývania? Inšpirujte sa najnovšími kolekciami nábytku

Zábava aj počas letu

Nie každý sa na palube lietadla poriadne vyspí. Ak je to aj váš prípad, určite nezabudnite na množstvo maličkostí, ktoré vám spríjemnia dlhú cestu. Časopisy si môžete kúpiť aj na letisku, pribaľte si sprievodcu, či oddychovú knihu a zahĺbte sa do nich. Tiež je veľkým plusom mať pri sebe externú nabíjačku. Nie všetky spoločnosti ponúkajú na svojej palube internet, preto si doma pripravte zásobu filmov, hudby či hier, ktoré viete, že vás tak ľahko neomrzia. Slúchadlá by mali byť potom samozrejmosťou. Ich výber však nepodceňte. Ak viete, že ich budete mať v ušiach viac ako tri hodinky, vyberajte si také ktoré netlačia. V tom prípade sú vhodné práve väčšie typy, ktoré pokryjú cele ucho a nezavadzajú. 

- Najčítanejšie -