Presunúť na hlavný obsah

Osviežujúci letný šalát, ktorý máte za pár minút: Melón a prosciutto v ňom tvoria dokonalú kombináciu

Recepty

Ak máte niekedy chuť na príjemnú zmenu, inšpirujte sa talianskou kuchyňou. Je to možno paradox, pretože všetci si myslíme, že taliansku klasiku poznáme naspamäť. Opak je však pravdou.

Lahodné prepojenie chutí je to, čo robí tento šalát dokonalým. Svieže letné ovocie sa v ňom snúbi s jemne slanou talianskou sušenou šunkou. Ak ste zástancami netradičnejšieho jedla, určite si pripravte tento výborný šalát s melónom a prosciuttom. 

Prečítajte si tiež: Svieži jarný recept, ktorý vás nestojí žiadny čas: Šalát s kozím syrom a červenou repou

Na šalát budete potrebovať:

Žltý/ oranžový sladký melón
Talianske prosciutto
Polníček
Rukolu
Hoblinky parmezánu

Na svieži dresing si pripravte:

Grécky nesladený jogurt
Dijonskú horčicu
Med 

Príprava:

1. Vo väčšej miske premiešajte spolu polníček s rukolou. Rukola vytvorí príjemný horkastý kontrast k sviežej sladkej chutí melóna. Polníček práve naopak, podtrhne jeho chuť, pretože je veľmi svieži a neutrálny.
2. Melón očistite a nakrájajte na malé kúsky. Nemusíte ho vôbec špeciálne upravovať, úžasne chutí takýto čerstvý. Pridajte ho k šalátovej zmesi. 
3. Prosciutto tiež nakrájajte, prípadne natrhajte na menšie kúsky. V šaláte vytvorí dokonalú slanú taliansku chuť. 
4. Na šalát nasypte hoblinky parmezánu a nezabudnite ani na ultra ľahký dresing. V malej miske zmiešajte lyžicu medu s lyžicou dijonskej horčice. Pridajte dve lyžice gréckeho jogurtu a pochúťka je na svete. Dresingom zľahka pokvapkajte šalát.

Mohlo by vás zaujímať: Chuť Talianska na tanieri: Domáce tagliatelle s avokádovo-špenátovým pestom a lososom

Jedinečnosť tohto šalátu spočíva v lahodnom prepojení chutí slaných a sladkých surovín, ktoré sú tak typické pre taliansku kuchyňu. Zažite leto a pocit dovolenky už doma na tanieri.

Dobrú chuť!

- Najčítanejšie -