Presunúť na hlavný obsah

5 najčastejších problémov v súčasných moderných vzťahoch: Pozrite sa, čo hovoria odborníci

Partnerské vzťahy

Odhalili sme 5 najčastejších problémov, s ktorými sa ľudia potýkajú v moderných vzťahoch. Pozrite sa spolu s nami, aké riešenia na ne majú odborníci.

Prečítajte si tiež: Spoločne sme si šetrili na veľkú svadbu: Táto jedna vec ma dohnala deň pred termínom ju odvolať

1. Myslíte na to, že vás nechá

Tak toto je vo vzťahu najväčší kameň úrazu. ”Ľudia, ktorí sú totiž príliš závislí na pozornosti toho druhého, môžu svojich blízkych odradiť práve nadmernou pozornosťou a potrebou lásky. Ak sa v nej neustále potrebujete utvrdzovať, nie je to najlepšia cesta pre nikoho,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. Nemôžete neustále premýšľať nad tým, čo sa stane ak… Keď vás parnter miluje, zostane pri vás a nemusíte to počúvať každý deň. Myšlienky na to, že vás možno nechá zahoďte do zabudnutia. 

2. Ignorujete hranice spoločného osobného priestoru

Každá dvojica má svoje malé tajomstvá, ktoré poznajú len oni. A to je správne. ”Problém nastáva, ak sa k tomuto osobnému, intímnemu priestoru prestanete chovať s úctou. Pokiaľ partnerovo tajomstvo poviete niekomu inému a k nemu sa to donesie, riskujete, že stratíte jeho dôveru,” vysvetľuje Miler. Preto sa snažte spoločné tajomstvá naozaj udržať!

3. Žijete neustále v pochybnostiach

Každý deň sa prebúdzate s myšlienkou, čo by bolo keby? Tak na ňu veľmi rýchlo zabudnite. Nikomu to nerobí dobre. Nielen vám, ale ani partnerovi. Ten môže totiž vaše pochybnosti brať ako fakt, že nechcete váš vzťah ďalej rozvíjať a to smeruje len k jednému - rozchodu.

4. Nechováte sa k partnerovi úctivo

Aké miesto má partner vo vašom rebríčku priorít? Sú na prvom mieste deti? Práca? A kde je on? Ak ste sa teraz zamysleli máte problém. ”Keď totiž mužovi vo vzťahu chýba pocit dôležitosti, skôr či neskôr odíde,” hovorí Miler. Každý potrebujeme úctu, lásku, rešpekt. A muži obzvlášť. Na to by ste rozhodne nemali zabúdať.  

5. Potláčate svoju nespokojnosť

Nájsť dôvod k vzájomnej nervozite pri dlhodobom vzťahu nie je nič ťažkého, dôležité však je vedieť ako s ňou narábať. ”Najhoršie je ak sa tvárite, že sa vlastne nič nedeje,” dodáva psychológ. Ani náhodou nie je bezpečnejšie skrývať svoju nespokojnosť ohľadom toho, čo partner robí, alebo hovorí. Raz mu to totiž tak, či onak vykričíte. A je lepšie dozvedieť sa pravdu počas normálnej konverzácie, ako v afekte. 

Mohlo by vás zaujímať: Kamarátka vedela, že môj manžel ma podvádza: Prezradila mi to až po narodení mojej dcéry, a to z tohto dôvodu

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus