Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Štýlové obleky pre moderného muža: Nezabudnite na tento detail, urobí z vášho chlapa pravého gentlemana

Móda

Dokonale padnúci oblek je vizitkou každého elegantného muža. Pozrite sa spoločne s nami na to, ako by mal vyzerať ten váš, a na čo by ste pri jeho výbere mali dávať obzvlášť pozor.

Obleky nikdy nevyjdú z módy

Trendy sa síce neustále menia, avšak obleky vždy boli aj budú jednou z tém, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Je totiž pravdou, že nielen ženy, ale aj páni si zaslúžia svoju dávku pozornosti, A práve preto sa v rámci novootvorených priestorov predajne s pánskou formálnou módou Le Premier, už obleky šité na mieru či dokonale zladené topánky, stanú bežnou výbavou každého chic muža. Už dávno nejde len o výber tej správnej farby, je v tom oveľa viac.

V súčasnosti sa už muži nemusia uspokojiť len s týpickými konfekčnými veľkosťami. Šitie oblekov metodóu made to measure, a teda na mieru, poteší nejedného muža, ktorý už aspoň raz v živote zháňal dobre padnúci oblek. Vďaka tomu si svoj na mieru zhotovený oblek môže dovoliť skutočne každý.

Inšpirujte sa: Pánska košeľa ako základ dámskeho šatníka: Jej využitie nás neustále ohromuje

FEMINTY TV: Odborníci na pánsku módu a zakladateľ značky Le Premier o tom, aké obleky preferujú a čo by mal dobre padnúci oblek spĺňať

Už teraz si páni môžu vybrať zo 600 typov látok, ktoré sú vyrobené hlavne z vlny či bavlny s elastanom, pričom sa postave prispôsobia naozaj do najmenších detailov. Akákoľvek nezrovnalosť sa doladí 13 strihovými úpravami, preto nakoniec skutočne každý dokáže v obleku vyzerať naozaj dobre a kultivovane zároveň.

Treba dbať na dress code

Pri výbere samotného obleku však treba dbať na obrovské množstvo maličkostí, ktoré celkový vzhľad ovplyvňujú. V rámci samotného otvorenia predajne nám preto poradca pre štýl a etiketu, Miroslav Paluch či fotograf a módny bloger Adam Suchánek, prezradili, ako sa správne obliecť v súvislosti s konkrétnou udalosťou. Načrtli tiež oblasť, v ktorej majú slovenskí muži ešte stále nedostatky. 

Verím, že také základy, ako nedať si biele ponožky alebo si zapnúť len vrchný gombík na saku, nemusím opakovať. V oblasti oblekov sa však aj ja neustále učím. Čo sa týka farieb, nie som veľkým zástancom etikety, je však jasné, že na denné nosenie sa viac hodia svetlejšie farby, večer zase lepšie pôsobia farby tmavšie. Ak však muž vie, čo robí, pokojne môže dané pravidlo porušiť," prezradil nám fotograf a módny bloger Adam Suchánek.

Nenechajte si ujsť: Rozhovor: „Za každou mojou kolekciou sa skrýva príbeh,“ prezradil nám na kameru talentovaný Marcel Holubec

Čo by sa však už skutočne nosiť nemalo, je vreckovka rovnakej farby ako samotná kravata. Tento prežitok sa už nikde nenosí a hádam by sa ani nemal nosiť. Za najväčší problém mužov na Slovensku však pokladám hlavne výber topánok. V prvom rade by som dával prednosť celokoženým topánkam, z ktorých je najlepšie vlastniť minimálne dva páry, čierne a hnedé a tie môžete striedať," dodal poradca pre štýl a etiketu Miroslav Paluch.

Samotná predajňa Le Premier ponúka topánky značky Loake. Táto rodinná firma z Anglicka, ktorá sa výrobe pánskej formálnej obuvi venuje už vyše 130 rokov, používa len tie najkvalitnejšie materiály a výroba každej jednej topánky trvá neuveriteľných 8 týždňov.

Michal Sabo vie, ako na to

Čo však s pánmi, ktorí obelkom ešte stále neprišli na chuť? Aj pre nich sa v Le Premier niečo nájde. Zlatá stredná cesta v podobe menej formálneho obleku je totiž tiež súčasťou sortimentu predajne. Jedným z mužov, ktorí preferujú tento štýl, je aj moderátor Michal Sabo, ktorý návštevníkov celým večerom sprevádzal. Vždy sa snažím obliecť si niečo, čo nie je urážlivé a aspoň z diaľky to spĺňa určité kritériá. Mám radšej voľnejšie nohavice, v slim-fit modeli by som totiž viac ako tridsať minút asi nevydržal," prezradil nám na seba Michal.

Juraj Bača pokladá oblek za štandard

Druhým extrémom sú páni, ktorým oblek tak nejak prirástol k srdcu. Bez ohľadu na to, aká bola móda, herec Juraj Bača si na oblek potrpí. Obleky si vyberám podľa toho, ako mi sadnú. V súčasnosti mám radšej športovejšie strihy. Niekedy ani nemusí ísť o oblek, ale len o sačko. Mám však rád, keď je na ňom niečo špecifické," dodal.

Mohlo by vás zaujímať: Pitti Uomo a šatník tých najlepšie oblečených mužov planéty: Zistite, čo robí muža skutočne neodolateľným

Oblek šitý na mieru nemá konkurenciu

Sám zakladateľ značky Le Premier Jakub Lohniský preferuje obleky šité na mieru a nové modeli skúša priamo na sebe. Síce mám hore celkom konfekčnú postavu, stehná a nohy mám silnejšie, takže hlavne strih nohavíc testujem vždy na sebe a nechávam si ich šiť na mieru. Preferujem hlavne vlnu alebo vlnu s kašmírom, umelým materiálom sa snažím vyhýbať ja, aj celá značka Le Premier," dodal na záver zakladateľ Jakub Lohniský, ktorý sa z otvorenia prvej predajne na Slovensku neuveritelne teší a dúfa, že si nájde svojich priaznivcov veľmi rýchlo.

Viac z ponuky pánskej módy si nenechajte ujsť na www.lepremier.cz.

Páčia sa vám pekne upravení muži v oblekoch?

spolu hlasovalo 76 ľudí

Áno
68
Nie
8

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe