Presunúť na hlavný obsah

Ochráňte svoje krásne nohy pred otlakmi v sandálikoch: Tieto rady vám pomôžu vyhnúť sa im

Zábava

Leto so sebou bezodkladne prináša aj množstvo otvorených topánok. Priedušnosť je pre naše nohy dobrá, ako sa však vyhnúť otlakom, ktoré môžu na našej pokožke spôsobovať práve novú kúsky v našom botníku?

Myslíme si, že ani jedna z nás nedokáže odolať tomu volaniu. Ak si už kúpite nové topánky, nečakáte pár dní, kým ich rozchodíte doma po byte. Túžba ukázať ich svetu je vždy silnejšia. Prvá prechádzka v nových sandálikoch či lodičkách je preto častokrát sprevádzaná nepríjemnými krvavými otlakmi. Ako im môžete účinne predísť?

Prečítajte si tiež: Vyhnite sa tomuto typu ľudí: Neustále sa sťažujú a váš život bude bez ich prítomnosti oveľa pozitívnejší

Suché teplo vám pomôže topánku vyformovať

Ak si kupujete nové topánky, je samozrejmé, že si ich v obchode poctivo vyskúšate. Prejdete sa uličkou medzi tovarom až k zrkadlu aby ste videli ako na vašej nohe vyzerajú. Za tento krátky čas vás ešte tlačiť nemusia. Keď si ich však prinesiete domov, neváhajte a použite fén. Obujte si na nohy bavlnené ponožky a na ne svoj nový úlovok. Fénom si zohrievajte topánky až pokým nie sú teplé. Takto materiál, z ktorého sú vyrobené popustí a prispôsobí sa tvaru vašej nohy. Obuv nechajte na svojej nohe aj vychladnúť. Iba vtedy máte istotu, že sa vytvarovala do tvaru, v ktorom vás už určite nebude tlačiť. 

Lekárska lepiaca pasta je favoritom maratóncov

Malý poklad môžete nájsť aj v domácej lekárničke. Je ním lekárska lepiaca páska. Podľa výskumov, ktoré boli uskutočňované na bežcoch maratónu, má oveľa lepšie účinky ako samotný leukoplast. Ak je papierového charakteru dokáže nohu pekne odčleniť od materiálu topánky a vám zabezpečiť maximálny komfort pri chodení. Nie je zlá ani látková páska. Tá sa však vie oveľa viac šúchať o pokožku a nemusí vás ochrániť stopercentne.

Mohlo by vás zaujímať: To, koľko hodín spíte, prezrádza všetko o tom, ako funguje vaše telo: Zistite, čo sa skrýva za vašou spánkovou rutinou

Skúste aj tento najlacnejší spôsob ochrany nôh

Starou známou vychytávkou proti otlakom na nohách je používanie vazelíny. Ak máte chodidlá mastnejšie, ich kontakt s topánkou nie je taký tesný. Podobný efekt má aj deodorant či lak na vlasy. Ak svoje nohy nastriekate jedným z týchto dvoch pomocníkov, zabránite tak ošúchaniu svojej pokožky a vzniku škaredého, ale hlavne bolestivého, otlaku.

- Najčítanejšie -