Jana Malaga: byť mamou neznamená, že kariéra musí ísť bokom. Práve naopak

Keď sa vám narodí dieťa, je to rozhodne veľká a výrazná zmena vo vašom živote. Všetko, na čo ste doteraz boli zvyknuté sa zmení, pretože celý váš svet sa začne točiť okolo novonarodeného malého stvorenia.

Zdroj: Jana Malaga

Mnohé ženy si však chybne myslia, že materstvo dáva automaticky stopku všetkým ostatným aktivitám, činnostiam, záľubám či práci, ktorým sa dovtedy venovali. Kariére ide bokom. No povedzme si na rovinu. Keď sa chce, všetko sa dá a dokonalým dôkazom je Janka Malaga, pomerne čerstvá mamina, ktorá na materskej rozbehla svoju kariéru na maximum.

Tvoje projekty ako BLOGER ROKA či Asociácia blogerov sú veľmi dobre známe. Máš však na konte mnoho ďalších projektov, o ktorých možno nie každý vie. Ktoré to sú?

Keďže som foodblogerka, i keď teraz som svoj blog na chvíľu zanedbala a obsah naň nepridávam, tak veľa projektov sa točí práve okolo jedla. Momentálne najviac rezonuje novučká kniha Mama, mňam, ktorá sa práve tlačí a od 8. júna bude distribuovaná do všetkých kníhkupectiev na Slovensku a aj na stránke mamamnam.sk. Je to, myslím si, unikátny koncept, ktorý na Slovensku doteraz chýbal. Odbornou mentorkou je Silvia Horecká, ktorá pripravila obsah do teoretickej časti tejto knihy a praktická časť obsahuje až 101 receptov od 27 mám blogeriek a influenceriek pre bábätká od 4. ukončeného mesiaca.

Byť mamou nie je jednoduché. Ako dokážeš skĺbiť materstvo so všetkými tvojimi aktivitami? Máš nejaké tajomstvo, ako to všetko zvládať?

Možno okolie to tak vníma (smiech).Myslím si, že je dôležité prenechať kompetencie a exekúciu na iných osobách, delegovať a manažovať, pretože by som to nedala. Mať ročného syna, obsahovú agentúru, robiť súťaž BLOGER ROKA, vydávať knihu a rozbiehať bezlepkovú pekáreň už začína byť aj nad moje sily. Na druhej strane, neskutočne ma baví robiť na týchto projektoch, lebo som si ich sama vymyslela a plnia sa mi sny.

Máš šťastné manželstvo, krásne malé dieťa a dokonale rozbehnutú kariéru – vysnená kombinácia nejednej ženy. Ako vidíš svoje ďalšie smerovanie?

Áno, keby niet Mateja, tak to nedám. Kariéra je síce rozbehnutá, ale aktuálne prechádza fázou konsolidácie a verím, že po lete sa tento kolotoč ustáli a začnem sa konečne venovať viac blogu a behu. To mi chýba najviac. A ako sa poznám, keď začnem opäť behávať, prídu nové šialené nápady a opäť ďalší kolotoč. No a potom by som chcela pre Riška sestričku.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech, či už z profesijnej alebo súkromnej oblasti?

Nemám pocit, že som úspešná. Všetky projekty sú teraz vo fáze kedy sa rozbiehajú a za úspešné ich označím vtedy, keď začnú zarábať.

Akú radu by si dala budúcim/čerstvým mamičkám, ktoré váhajú nad zrealizovaním rôznych projektov?

Aby neodkladali štart svojich projektov, pretože nikdy nebude tá správna chvíľa.

- reklamná správa -

Foto:
Jana Malaga, mamamnam.sk, Kristína Botlová
Zdroj:
PR článok

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba