Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s oveľa mladším mužom: Myslela som si, že to bude mať len výhody, no neuveríte, o čo ma požiadal

Partnerské vzťahy

Dáša si myslela, že jej vzťah s mladším vráti do života druhý dych. To sa aj stalo, avšak možno až príliš.

„Vždy som randila len s mužmi v mojom veku, a ak mám povedať pravdu, nič ma nemohlo nudiť viac. Neustála kontrola, večierky, posedenia s priateľmi, ktorí už mali deti a reči o tom, ako ich posielajú na prestížne školy či sa práve nevedia rozhodnúť pre tú najlepšiu škôlku. Nechcela som deti a nemala som k tomu čo povedať. Ako som sa potom mala cítiť tak, že žijem život, ktorý ma dokonale napĺňa, a to po boku človeka, s ktorým si náramne rozumiem? Veď som bola mysľou a hodnotami úplne inde. Necítila som sa za zenitom, práve naopak. Chcela som stále niečo nové, užívať si prítomnosť a nemyslieť neustále na životné problémy,“ vysvetľuje svoj problém Dáša, ktorá po čase zistila, že s mužom v tom istom veku nebude nikdy spokojná.

Mohlo by vás zaujímať: Keď bol môj muž na služobke, používal tieto výhovorky: Netušil však, že táto jedna vec vyzradí, že má milenku

Matej nemal s ničím problém

Potom sa ale cez priateľku zoznámila s o 15 rokov mladším Matejom. Tá ho totiž pripravovala na dôležitý pohovor a Dáša s nimi často po stretnutiach chodila na kávu. Páčil sa jej od začiatku, kvôli jeho veku sa však snažila podobné myšlienky absolútne vytesniť. „Darilo sa mi brať ho len ako mladého muža, ktorému Soňa pomáha s prípravou, keď ma však pozval na kávu osamote, začal mi rozprávať o svojich dobrodružstvách v zahraničí a volal ma na to ďalšie so sebou, moje predstavy razom nadobudli úplne iný rozmer. A veď, prečo nie? Nemala by som to skúsiť len kvôli tomu, že by mohol byť takmer mojím synom? Povedala som si, že tomu dám šancu. Nemám predsa čo stratiť, alebo áno?“ dodáva Dáša, ktorá jednoducho potrebovala zmenu.

Nenechajte si ujsť: 5 najčastejších problémov v súčasných moderných vzťahoch: Pozrite sa, čo hovoria odborníci

Netrvalo dlho a nakoniec skutočne tvorili pár. „Okolie sa k celej veci stavalo skepticky, no tak tomu bolo aj veľakrát predtým, keď som mala za partnera muža v svojom veku. A tak som si povedala, že to nebudem riešiť a nechám sa viesť svojou intuíciou. Prvé mesiace som sa nemohla cítiť šťastnejšie. Boli sme všade, kam som si myslela, že sa nikdy nedostanem. Každý víkend sme žili niekde inde, mal energiu za dvoch mužov, nikdy ma nemal dosť a neustále mi dokazoval, aká som úžasná a ako sa ma nevie nabažiť,“ spomína na začiatky svojho vzťahu Dáša.

Potom ale prišlo nečakané

Keď sa však nakoniec blížil deň jeho veľkého pohovoru súvisiaci so zmenou pozície vo firme, Matej začal byť akosi nervózny. Jeho správanie k Dáši sa zmenilo, a to radikálne. „Pár dní pred tým, ako malo dôjsť na vec, to však všetko vyvrcholilo. Bez hanby sa ma hneď po zobudení opýtal, či by som sa dnes nemohla na chvíľku vžiť do roly jeho matky a snažila sa zmierniť jeho stres a napätie tak, ak to dokáže iba ona. Vraj vo mne už dlhšiu dobu nevidí partnerku či milenku, ale autoritu, ženu, za ktorou môže ísť s problémami a so strachom pred niečím dôležitým. Netuší, kedy sa to z jeho strany takto zmenilo, no pohľad na mňa v ňom vzbudzuje už len rešpekt. Ale vraj nechce, aby som sa hnevala alebo odišla." 

Nenechajte si ujsť: Aj láska má svoje medze: Na tieto otázky som si musela odpovedať, aby som zistila či náš vzťah má budúcnosť

Všetko sa vraj dá opäť do poriadku, teraz však potrebuje, aby som na chvíľu prestala myslieť na to, že sme rovnocenní partneri a snažila sa ho vnímať ako svojho nevlastného syna. Vtedy som v absolútnom šoku, nevydala zo seba ani hlások. Niečo tak mimo som ešte nepočula a vlastne som s niečím podobným nechcela mať ani nič spoločné. Nechcela som vedieť, či so mnou bol celý čas len pre túto svoju úchylku alebo to vzniklo naozaj len teraz. Mala som dosť,“ spomína Dáša, ktorá vzťah s mladším okamžite prerušila a do budúcnosti si okrem hnevu vzala aj ponaučenie.