Presunúť na hlavný obsah

To najhoršie, čo sa vám v živote stalo, sa môže napokon ukázať ako požehnanie: Na prahu kolapsu mi toto otvorilo oči

Feminity

Niekedy aj tie na prvý pohľad najhoršie situácie, dokážu človeka skutočne ďaleko posunúť. Adela to zistila na vlastnej koži. Moment, ktorý bol pre ňu jeden z najťažších, sa napokon premenil na vykúpenie.

Mohlo by vás zaujímať: Milovala som ho, no odmietala som sa usadiť: Neuveríte, kam to až dospelo a čo môj partner nakoniec urobil

Adela žila v šťastnom a spokojnom vzťahu a v podstate jej nič nechýbalo. Mala milujúceho partnera, skvelý job a dieťa na ceste. Cítila sa ako vo svojej malej privátnej rozprávke. S manželom nemali žiadne problémy a tešili sa na príchod prvorodeného potomka. Niekedy však mnohé veci vyzerajú na oko ideálne, no realita je žiaľ iná. A zistila to aj Adela. V jej prípade však išlo o skutočne trpkú príchuť sklamania. 

Nekonečné služobné cesty

Napriek tomu, že Peter pracoval v rodinnej firme, veľmi pravidelne chodil na dlhé služobné cesty. Odôvodnňoval to tým, že nikto iný také veľké zákazky nezvládne dotiahnuť dokonca, takže je prirodzené, že je to na ňom. A Adela mu verila. Bol to predsa človek, ktorého nielen milovala, ale aj mu bezhranične dôverovala. Jej naoko ideálne manželstvo sa však zo dňa na deň rosypalo ako domček z karát.

Deň, ktorý zmenil všetko

"Spomínam si na ten deň, ako by to bolo včera. Prišla mi správa z neznámeho čísla s fotkou, na ktorej bol môj manžel, s nejakou ženou a novorodencom. Text bol veľmi jasný. Autorka ma prosila o to, aby som sa Petra vzdala a nebrala jej dcére otca. Nakoľko som bola v 7 mesiaci, okamžite som sa zrútila. Odviezli ma do nemocnice, kde sa začal kolotoč vyšetrení, či sme ja aj dieťatko v poriadku. Tieto chvíle si pamätám len veľmi matne. Myslela so si, že sa to celé odohráva v nejakom virtuálnom svete, no žiaľ bola to krutá realita. Keď sa Peter dozvedel, že som v nemocnici, okamžite sa vrátil domov. Netušil, že viem pravdu o jeho druhom živote." Trvalo pár dní, kým sa Adela rozhodla s Petrom otvorene porozprávať. V tom čase už však poznala ďalšie skutočnosti, ktoré jej uľahčili rozhodovanie sa v tom, čo má robiť.

Život nie je ľahký, no občas treba začať od nuly

A presne to Adela pochopila. S pokojným hlasom oznámila Petrovi, že od neho odchádza. Kristína, to bola tá žena z fotky, totiž nebola jedinou jeho milenkou. Ani jej dcérka nebola jediným Petrovým potomkom. Mal ďalšie dve deti, s dvômi rôznymi ženami. Každú v inom meste. "Vôbec som netušila, s kým som vlastne žila. Rozhodla som sa syna začať vychovávať sama a meno otca som pri pôrode neuviedla. Peter nás odvtedy nekontaktoval. A ja som napokon prišla na to, že aj tie veci, ktoré vyzerajú v živote ako skutočne ťažké sa dajú prekonať.  Len treba nájsť odvahu, kuráž a silu! Tak na to nezabúdajte. Dnes mám po svojom boku partnera, ktorý je čestný, ľúbi ma a vychovávame spolu naše dve deti."

Neprehliadnite: Spoločne sme si šetrili na veľkú svadbu: Táto jedna vec ma dohnala deň pred termínom ju odvolať

- Najčítanejšie -