Presunúť na hlavný obsah

Domáci rituál pre krásnu pokožku: Liftingový zábal, ktorým doladíte svoju postavu do plaviek

Chudnutie a diéty

Do začiatku sezóny nosenie iba plaviek naozaj nezostáva veľa času. Ak ste tento rok odolávali a nedotiahli ste ešte svoju postavu do dokonalosti, vyskúšajte túto účinnú masku, ktorú si môžete naniesť na celé telo.

V drogériách predávajú rôzne druhy liftingových produktov, ktoré sľubujú zaručenú účinnosť. Ich jedinou nevýhodou je, že netušíte, z čoho sa naozaj skladajú. Latinské názvy na krabičke totiž nie sú vždy zrozumiteľné bežnému smrteľníkovi. Doma si pritom môžete pripraviť rýchlu masku na celé leto, ktorej zložky aktívne bojujú proti starnutiu pokožky a zaručujú jej okamžité vypnutie a lepšie prekrvenie.

Prečítajte si tiež: Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

Čili papričky a banán sa stali nerozlučnou kombináciou

Nie každá z nás by si dokázala túto dvojkombináciu predstaviť na svojom tanieri. V Indii je však požívanie čili s banánom tou najlepšou kombináciou na zlepšenie trávenia. My si ju však vychutnáme na svojom tele. Banán má liftingové účinky a pálivé zložky z čili prinútia celulitídu ihneď zmiznúť z vašej postavy. 

Na masku zmiešajte iba tieto suroviny

Spomínaný banán podrvte vidličkou, primiešajte nadrobno nakrájané čili papričky, alebo čili prášok. Nezabudnite nasypať ani za lyžičku morskej soli, ktorá má detoxifikačné účinky a pokožku dokáže krásne vypnúť. Aby po aplikácii nezostala naša pleť napnutá a suchá, pridajte aj pár kvapiek kokosového oleja. Ten sa postará o hydratáciu a potrebnú vlhkosť. 

Mohlo by vás zaujímať: Zázrak, ktorý by ste mali znovu objaviť: Uhorková maska je v lete účinnejšia ako kedykoľvek predtým

Skúste ju aplikovať za pomoci tzv. „body wrapu“

Maska by mala mať jemnú krémovú konzistenciu. Ingrediencie môžete premiešať aj za pomoci mixéru. Nanášajte ich v jemnej vrstve na svoje telo a každú partiu skúste zakaždým obaliť v potravinovej fólii. Tým sa bude na tele kumulovať aktívne teplo, ktoré ešte zintenzívni odbúravanie celulitídy, účinnosť čili papričiek a vyhladzujúce schopnosti morskej soli. Masku nechajte aj s fóliou pôsobiť aspoň po dobu 30 minút. Môžete ju opakovať aj viackrát do týždňa, vaša pokožka sa vám potom odvďačí leskom a hladkosťou.

- Najčítanejšie -