Presunúť na hlavný obsah

Náš rozchod prišiel nečakane: Keď som sa zoznámila so ženou, ktorá ma nahradila, zmenil sa mi život

Feminity

Život Niny sa v jednom okamihu zmenil skutočne od základov. A mohol za to určitý moment, ktorý ovplyvnil celý jej pohľad na všetky udalosti, ktoré dovtedy považovala za tie najhoršie, aké sa jej mohli stať. Opak bol však pravdou.

Inšpirujte sa: Muži po 40-tke majú jednu zvláštnu výhodu: Na toto sa pripravte, ak ste práve s jedným takým vhupli do vzťahu

Nina a Emil tvorili pár 8 rokov. Prešli si rôznymi obdobiami ako to už vo vzťahu býva. ”Boli okamihy, kedy sme pôsobili ako najzamilovanejší pár na svete a potom aj tie, na ktoré by sme obaja najradšej zabudli. Ale tak to k vzťahu a najmä dlhodobému asi akosi prirodzene patrí. Aspoň ja som to tak vnímala.” No Emil to tak už dlhšie necítil, hoci o tom Nina nič netušila. Trápilo ho, že sa jeden od druhého vzďaľujú a chýba im iskra, ktorú kedysi medzi sebou mali.

Keď sa vzťah ocitne v pomyselnej bubline

”Sama som si to vôbec neuvedomovala. Všimla si to až moja najlepšia kamarátka, ktorej sa Emil zdal nejaký iný. Ako keby sa zmenil zo dňa na deň. Samozrejme išlo o oveľa dlhodobejší proces, len ja som to pravdepodobne nechcela vidieť. Intimita medzi nami sa vytrácala, stávali sa z nás postupne len kamaráti a spolubývajúci. Najhoršie na tom celom bolo, že mne sa to zdalo normálne a prirodzené. Spadli sme do nejkého vzduchoprázdna a nedokázali sme z neho už vstať.” Emil trávil čoraz viac času v spoločnosti kamarátov a dokonca oveľa radšej ako s Ninou. Neustále hľadal výhovorky, prečo vlastne musí niekam odísť a spoločným chvíľam osamote sa vyhýbal. 

Moment, ktorý ma dostal na kolená

V jeden večer po práci čakal Emil doma Ninu a chcel jej niečo oznámiť. ”Videla som na ňom, že ide o niečo, na čo sa dlho pripravoval. Normálne mal nacvičenú reč. A okrem nej zbalené kufre. Povedal mi, ako veľmi si cení naše spoločné chvíle, že je vďačný za všetko, čo sme spolu prežili, ale pre neho je to už len krásna spomienka a chce aby to tak aj zostalo. Stagnovali sme už niekoľko rokov a len sme to nechceli vidieť… Keď to dopovedal odišiel,” dodáva Nina. V tom okamihu sa jej zrútil svet. S Emilom plánovala budúcnosť, deti a život bez neho si nedokázala predstaviť. ”Hoci som si v tom čase už veľmi dobre uvedomovala, že máme problém, nemyslela som si, že to zájde až do tejto fázy.”

Odrazu som pochopila súvislosti

Asi štyri mesiace po rozchode stretla Nina svojho ex - Emila s novou priateľkou. Bola prirodzená, nežná, na prvý pohľad vyzerala ako éterická víla. ”Obaja vyzerali spokojne a šťastne. Tak ako my dvaja kedysi. Videla som na Emilovi, že ju úprimne ľúbi. Hnev, ktorý som dovtedy voči nemu cítila akosi sám odišiel. Pochopila som, že sme neboli stvorení jeden pre druhého. A jasný dôkaz stál predo mnou. Odrazu som vedela, že aj na mňa čaká niekto, kto ma bude ľúbiť rovnako ako ja jeho…”

Prečítajte si aj: Obaja sme spávali s inými a utužovalo nám to manželstvo: Až po rokoch sme zistili, prečo nám to fungovalo

- Najčítanejšie -