Ploché bruško ako ráno môžete mať po celý deň: Stačí, ak nebudete robiť túto chybu hneď, keď sa zobudíte

Ploché bruško nemusí byť výsadou rána. Stačí, ak sa pár hodín po zobudení vyhnete tejto jednej veci, ktorú si ani neuvedomujete.

Nafúknuté bruško má svoje dôvody. Zistite, aké

Nafúknuté bruško má svoje dôvody. Zistite, aké

Zdroj: Profimedia

Na raňajky opatrne

Ak ste jedným z tých, ktorý si raňajky nevedia predstaviť bez niečoho slaného, možno si myslíte, že tak vlastne svojmu telu robíte službu, pretože ho nepresycujete sladkými francúzskymi toastami a cereáliami. Aj soľ sa však môže stať vaším nepriateľom, a to hlavne pokiaľ ide o nafúknuté bruško, ktoré nepôsobí práve esteticky.

Inšpirujte sa: Ktoré ovocie v lete konzumovať, aby sme dopĺňali tekutiny, ale nezakyslovali si organizmus?

Kde je problém?

Samozrejme, že soľ je v miernych dávkach zdraviu prospešná, jej nedostatok dokonca môže spôsobiť nízky krvný tlak a s tým spôsobenú bolesť hlavy a malátnosť, ak však prijímate soli viac, ako by ste mali, vaša postava sa vám neodvďačí.

Práve prijímanie väčšieho množstva soli, ako je treba totiž spôsobuje zadržiavanie vody v tele, ktoré sa priamo podieľa na nafúknutom brušku a viditeľnej zmene vášho vzhľadu v tejto oblasti. Podľa portálu livestrong.com totiž už 400 miligramov soli navyše dokáže v tele zadržiavať takmer kilogram vody.

Nenechajte si ujsť: Leto je plné týchto nástrah: Keď im neodoláte, namiesto chudnutia, začnete podvedome priberať!

Zvážte, čo jete

Preto je veľmi dôležité, aby ste si ráno dopriali naozaj výdatnú stravu plnú proteínov a vitamínov obsiahnutých v zelenine, ktorú však zbytočne nepresoľte. Väčšina ľudí má totiž tendenciu soliť každý kúsok zeleniny na svojom tanieri, a to doslova. Ani nehovoriac o kupovaných sendvičoch, ktoré si občas ráno v rýchlosti doprajeme, a ktoré väčšinou obsahujú dve tretiny dennej dávky sodíka v jednej porcii.

Prečítajte si aj: Umelé sladidlá sú ešte horšie ako biely cukor: Môžete si myslieť, že z týchto potravín chudnete, opak je pravdou

Preto nerobte zbytočnú chybu a zvážte, čo do svojho žalúdka vkladáte hneď potom, ako sa zobudíte. Ak by ste náhodou nevedeli, ktoré potraviny vhodné na raňajky nebsahujú takmer žiaden sodík a vaše telo tak zbytočne nenafúknu, máme pre vás krátky výber:

Obilniny – v podobe vločiek, ktoré si môžete pripraviť aj na slano. Sú plné vlákniny, vitamínov a majú skutočne nízky obsah sodíka.

Vajíčka – majú vysoký obsah bielkovín a veľmi nízky obsah sodíka. Nenechajte sa však zlákať a nepridávajte do praženice tonu soli. Dosiahnete tým totiž opačný efekt.

Inširujte sa: Prestaňte skúšať schudnúť a konečne schudnite: Ploché brucho za 7 dní môžete mať aj vy

Zelenina – ide hlavne o paradajky, hríby a špenát. Doprajte si ich k vajíčkam namiesto syra, ktorý je na sodík zbytočne bohatý.

Kuracie a morčacie mäso – ak už máte chuť na mäso, zvoľte si to s nízkym obsahom sodíka, akým je kuracie či morčacie.

Solíte aj vy viac ako je treba?

Áno
63
Nie
134
Hlasovalo: 197

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba