Presunúť na hlavný obsah

Očista šatníka: Vieme čo máte vyhodiť a ktoré veci si jednoznačne nechať, skúste to ako Carrie Bradshaw

Feminity

Carrie Bradshaw si nás počas šiestich sérií a dvoch nadväzujúcich filmov Sexu v meste získala svojim perfektným a jedinečným štýlom. Nechajte sa inšpirovať jej letnou očistou šatníka!

Nenechajte si ujsť: Od mileniek mužov sa toho môžete veľa naučiť: Osvojte si týchto 5 pravidiel ich správania a vyhnete sa im zaručene

Aj vy máte v šatníku neuveriteľné množstvo vecí, no napriek tomu pocit, že si fakt na seba nemáte čo obliecť? Tak potom je naozaj čas zmeniť to. Doprajte svojej skrini malý detox, ktorý je najmä v lete na nezaplatenie. Urobte to ako Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw zo Sexu v meste! 

Kategórie, kategórie, kategórie

Pri očiste vášho šatníka je alfou a omegou rozdeliť si na úvod kategórie. Budete potrebovať krabice na veci, ktoré vyhodíte, tie ktoré si chcete nechať a ktoré chcete darovať. Tretia kategória je veľmi dôležitá. Bude sa vám oveľa ľahšie lúčiť s oblečením, keď sa ho zbavujete s myšlienkou, že ešte niekomu urobí radosť. Aby ste naozaj vytvorili priestor, v ktorom budete mať kúsky, čo reálne využije, musíte si nechať len pár základných. Tie potom stačí len správne kombinovať. Samozrejme, vždy je dobré mať aj pár výstrelkov, to k tomu jednoducho patrí. A dokážu dotvoriť jedinečný look aj z toho najkonzervatívnejšieho.

Tri základné otázky pre detox šatníka

1. Zmenilo sa v poslednom období moje telo? 

2. Mám iný štýl obliekania ako kedysi? 

3. Hodí sa to k niečomu? 

Ak si zodpoviete na tieto tri otázky, budete okamžite vedieť, do ktorej kategórie daná vec patrí. Triedenie vám tak pôjde oveľa jednoduchšie.

Kúsky, ktoré sú srdcovkou

Začnite tým, že si dáte niekam na bok kúsky, ktoré milujete. Presne tie, čo každý týždeň periete a vždy je vám ľúto, keď ich máte práve v koši na bielizeň. Rovnako si odložte veci, ku ktorým sa vám viažu silné spomienky. Či už ide o šaty zo stužkovej alebo tričko z prvého rande v živote. Každá máme predsa nárok na sentiment. Aj v tejto oblasti. 

Na toto rozhodne zabudnite

Všetko z čoho trčia nitky, pára sa to, nájdete na tom množstvo ”žmolkov”, či fľaky, ktoré nejdú vyprať, bez kompromisov vyhoďte. Pravdepodobne predsa nechcete do okolia vysielať signály, že daný svetrík máte od strednej školy. Obnosené a zničené oblečenie nie je totiž ani náhodou známkou dobrého vkusu. Na to nezabúdajte. 

Povinná šatníková výbava

V skrini vám rozhodne nemôže chýbať biele tričko calebo košeľa, tmavé jeansy a simple kabelka. To je look, ktorým nikdy nič nepokazíte a funguje výborne v akomkoľvek ročnom období. Navyše ak z neho chcete vytvoriť niečo jedinečnejšie, nie je to problém. Stačia výraznejšie náušnice, či originálne topánky a je to. Najlepšie na tom všetkom je fakt, že už nikdy nebudete stáť pred skriňou a premýšľať nad tým, že si fakt nemáte čo obliecť! Znie to celkom jednoducho, nemyslíte? Tak to poďte vyskúšať v reálnom živote!

Mohlo by vás zaujímať: Vzali sme sa do šiestich týždňov a rozviedli pred prvým výročím: Napriek tomu by som to urobila znova

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe