Presunúť na hlavný obsah

Olej z čiernych semienok je nový jablčný ocot: Detoxikuje organizmus a pomáha udržať zdravú váhu

Zdravie a relax

V arabskej kultúre boli čierne semienka označované ako požehnané semienka, ktoré sú liekom na všetko. Dnes, mnohí svetoví blogeri začali o tomto zázraku hovoriť ako o jednom z najpopulárnejších a najefektívnejších prírodných riešení na chudnutie.

Vyrábaný z tejto rastlinky so špecifickou chuťou 

Čierny semenný olej je vyrobený z kvetov kvitnúcej rastlinky, nigella sativa, čo je v preklade černuška siata, alebo ak chcete, čierna rasca. Vyrába sa teda lisovaním za studena zo semienok rasce čiernej. Čo sa týka spôsobu jeho konzumácie, môžete si ho pridávať do jedál ako olivový olej, avšak musíme vás upozorniť, pretože má naozaj špecifickú chuť, ktorá neulahodí každému, keďže je naozaj korenistý. Dokonca niektorí hovoria o jeho silnej až cibuľovej chuti. No to už ponecháme na vás. 

Mohlo by vás zaujímať: Zásada v stravovaní, ktorú väčšina z nás ignoruje: Znížete ňou pritom vysoký krvný tlak a zlepšíte biorytmus tela 

Prospešný pre celý organizmus, chráni, detoxikuje, hydratuje, dokonca zbavuje vrások

Ako informuje magazín Womenshealth, olej z čiernych semienok obsahuje celý rad skvelých a telu prospešných látok, ako napríklad vitamíny A, B, D, E, kyselinu palmitovú, linolovú, olejovú, železo, meď, vápnik, fosfor, zinok, betakarotén, či omega-6 a omega-9 nenasýtené kyseliny. Vďaka tomu podporuje obranyschopnosť celého organizmu, chráni bunky, detoxikuje organizmus, podporuje trávenie, eliminuje rôzne druhy bolestí ako aj migrénu. Dokonca hydratuje pokožku, vlasy a nechty alebo upravuje krvný tlak. Potešíme ženy ešte jedným pozitívnym účinkom, dokonca eliminuje výskyt jemných vrások. 

Čítajte tiež: Storočia staré tajomstvo, ktoré vám pomôže zrýchliť metabolizmus, a tým aj nepriberať: nemusíte držať žiadnu diétu

Zlepšuje schopnosť tolerancie glukózy, tým udržuje normálnu hmotnosť 

Hoci oleje nie sú práve tými prvotnými zdrojmi, ktoré nám prídu na myseľ, keď uvažujeme ako schudnúť, minimálne olej z čiernych semienok by sme mali zvážiť, pretože zohráva skutočne dôležitú úlohu v boji proti obezite. Spomínaný magazín Womenshealth ho nazval aj novým jablčným octom. Je to vďaka tomu, že zlepšuje schopnosť tolerancie glukózy v našom tele, rovnako ako aj zdravie pečene. Správna regulácia hladiny glukózy v tele má potom za následok navrátenie tela na normálnu hmotnosť a jej udržanie. Tento olej zároveň zlepšuje trávenie, zabraňuje nadúvaniu, potláča chuť do jedla a má antioxidačné vlastnosti, čo je pri chudnutí rovnako dôležité. 

Neprehliadnite: Detox z troch zázračných surovín: Javorový sirup, citrón a toto korenie vám pomôže s odvodnením za pár sekúnd

Stačí jedna čajová lyžička denne 

Dávkovanie tohto oleja je jednoduché. Stačí jedna čajová lyžička denne, ráno nalačno pred raňajkami, alebo  pred obedom či večerou  rovnako po jednej čajovej lyžičke. No nemusíte ho zjesť samotný, ako sme spomínali na začiatku, môžete ho pridávať do šalátov, polievok, nátierok a iných jedál ako olivový olej, podľa chuti.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe