Presunúť na hlavný obsah

Toto sú dôvody, prečo muži najčastejšie odchádzajú zo vzťahu: 3 vás pravdepodobne zaskočí

Feminity

Viete, prečo majú muži tendencie odchádzať zo stabilného vzťahu? Podarilo sa nám odhaliť skutočné dôvody, ktoré ich k tomu vedú.

Aj vy ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo sa deje v mužskej hlave? Mnohokrát hoci tvrdia, že nás milujú, po pár mesiacoch zo vzťahu vycúvajú. Dobrovoľne. Viete, prečo to tak je? Nám sa to podarilo odhaliť. Nahliadnite spolu s nami, do mužskej mysle z inej perspektívy. 

Prečítajte si: Vekový rozdiel medzi partnermi, ktorý zabezpečí šťastný vzťah: Ak ho nemáte, riskujete, že to nebude fungovať

1. Chýbajúci zmysel pre humor

Keď ste sa teraz zamysleli nad tým, o čom vlastne hovoríme, áno chýbajúci zmysel pre humor je jeden z najväčších problémov pri dlhodobých vzťahoch. Ešte v 70. rokoch minulého storočia vyšla americká štúdia o tom, prečo sa ľudia rozvádzajú najčastejšie a na prvé miesto sa dostal nedostatok zmyslu pre humor. Práve v dlhodobých vzťahoch je dôležitý nadhľad, odľahčenie a  spomínaný zmysel pre humor. Vtedy sa akákoľvek náročná životná situácia rieši totiž oveľa jednoduchšie a prijatelnejšie. 

2. Sex a láska nefungujú v symbióze

Láska je skvelá, ale muži jednoducho sex potrebujú. Pokiaľ ho majú nedostatok aj napriek tomu, že vás ľúbia, odídu. Budú ho hľadať u niekoho, kto ich nielen pohladká a poláska, ale bude sa im venovať aj v intímnej oblasti. Nuž je to fakt, málo sexu = rozchod, či sa vám to páči alebo nie. 

Mohlo by vás zaujímať: Do tohto znamenia sa dokážu muži bezhlavo, kedykoľvek zamilovať, aj keď sú zadaní: Ste medzi nimi aj vy?

3. Budúcnosť v nedohľadne

Nie, nie sme to len my ženy, ktoré majú rady vidinu akejsi istoty. Aj muži potrebujú vedieť, že máte rovnaký názor na život, idete tým istým smerom. Ak si totiž vyberú ženu svojich snov, chcú ju navždy. Avšak pokiaľ pri nej necítia, že je to rovnaké aj z jej strany, radšej zo vzťahu odchádzajú. V tomto štádiu je to pre nich oveľa prijatelnejšie ako keby sa mali zraniť neskôr. 

4. Hľadanie záchrany v náručí inej

Ak muž žije v láskyplnom a uspokojivom vzťahu s naplnenými túžbami, nemá tendencie, aby sa rozhodol pre rozchod. Inej podľahne len v tom prípade, ak mu doma niečo dlhodobo chýba a on to nevie alebo nechce vysloviť nahlas. Nemusí ísť len o sex. Nová známosť pre neho jednoducho znamená priestor, pre nové fantázie a verí v to, že to po čom túži bude aj naplnené.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus