Presunúť na hlavný obsah

Vzostup mamahotelov na Slovensku: Prečo sa dnešní 30-roční muži nedokážu odpútať od vlastnej matky?

Feminity

Sú ambiciózni, úspešní vo svojom biznise, v najlepšom veku a napriek tomu stále bývajú s mamou. Aj vy sa pýtate, prečo dnešní tridsiatnici nedokážu opustiť rodinné hniezdo?

Áno je to, tak. Mužov, ktorí sa nedokážu odpútať od vlastnej mamy a osamostaniť sa, je z roka na rok viac. A to aj napriek tomu, že sú kariérne veľmi úspešní a dokázali by sa o seba bezproblémov postarať sami. Viete teda v čom to je? 

Pohodlnosť alebo strach z odpútania? 

Nemusíme si klamať, všetci dobre vieme, že bývať u mamy je maximálne pohodlné. Človek má oprané, ožehlené, navarené, napečené a ako bonus to urobí niekto, koho ani len nenapadne vyčítať vám to (čo samozrejme v prípade partnerky hrozí). No a navyše mama od vás za to vôbec nič neočakáva. Berie to ako svoje poslanie. Samozrejme to tak je, keď máte tri, šesť, alebo šestnásť. No v takej tridsiatke je to už minimálne na zamyslenie. 

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

Juraj má tridsaťjeden, pracuje ako žiadaný advokát a stále býva u svojej mamy. No on sám na tom nevidí nič zlé. ”Nemám vážnu známosť a nevidím najmenší dôvod, prečo sa od našich sťahovať. V podstate sa domov chodím aj tak len vyspať a trávim tam minimum času. Na čo by mi bol týmpádom vlastný byt? Navyše rodičia majú v dome miesta na rozdávanie.” Ak sa zamýšľate nad tým, ako to rieši, ak si chce priviesť napríklad nejakú krásku domov na noc, má v tom jasno. ”Nie, nejdeme do hotela, ideme normálne k našim. Tí nečakajú, kedy sa vrátim domov a väčšinou sa to, že bývam doma, moja spoločnosť dozvie ráno ak vôbec. Niekedy sa ani s našimi nestretne. Ak jej to prekáža, je to jej problém,” dodáva Juraj.

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

Stúpajúca tendencia nepustí

A veru nie je sám. Mužov ako on z roka na rok pribúda. Život v rodinnom hniezde je totiž maximálne pohodlný. To máte presne to isté, ako keď prídete do výborného hotela. Starajú sa o vás, rozmaznávajú vás, máte dokonalý servis. Tiež sa vám odtiaľ nechce odísť. Presne takto nejako to funguje. Jedine ak služby začnú upadať, začnete sa zamýšľať nad tým, že je čas niečo zmeniť. To si však musia uvedomiť aj mamy dnešných 30 - tnikov. A občas to môže byť pre ne rovnako náročné. Mnohým totiž tento model, kedy majú syna nablízku vyhovuje. Avšak treba si pripustiť, že takéto spolužitie nie je z dlhodobého hľadiska prospešné pre nikoho…

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus