Presunúť na hlavný obsah

Kód šťastia: Takto dokážete zachrániť aj krachujúci vzťah, ak vám na tom druhom skutočne záleží

Feminity

Ste spolu už dlhšie obdobie a akosi strácate vo vzťahu iskru? Pozrite sa, ako ju vrátite späť a nájdete opäť spoločné šťastie.

Áno, vzťahy vedia byť naozaj komplikované. To vieme všetci. A o niečo komplikovanejšie sú, keď trvajú dlhšiu dobu. Častokrát si prechádzame fázami odcudzenia, nepochopenia a napokon sa nám láska zmení na rutinu. Ako však vrátiť do inak stabilného vzťahu opäť iskru? Nie je to až také komplikované, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí sa držať skutočne len pár bodov. 

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

1. Zamilovávajte sa znova a znova

V našom živote sa všetko mení. Nikdy nebudeme presne takí ako vo fáze najväčšej zamilovanosti, alebo v deň svadby. To je úplne normálne a prirodzené. Nezabúdajte však, že človek po vašom boku nie je povinný pri vás zostať stoj čo stoj. Pokiaľ sa nestaráte o to, aby ste obaja cítili lásku a vášeň, začne ju jeden alebo druhý z vás hľadať inde. Musíte znova a znova bojovať o srdce svojho milovaného. Presne ako to bolo prvýkrát. Len vtedy sa dokážete vyhnúť veľkej kríze a zažehnať ju.

2. Snažte sa vidieť len to najlepšie

Sústreďte sa na to, čo máte na svojej polovičke radi. To na čo totiž upriamime svoju pozornosť, má aj tendencie rásť. Pokiaľ si budete všímať len chyby toho druhého, uvidíte ich všade. Ak sa však zameriate na pozitívne a pekné veci, odrazu sa ocitnete v inom svete. V takom, kde sa milujete rovnako ako na začiatku. 

3. Nepokúšajte sa toho druhého meniť

Ak sa rozhodnete s niekým žiť a cítite, že je to ten pravý, nemeňte ho. Vašou úlohou je milovať ho presne takého aký je. To je znak toho, že ste pre seba aj stvorení. Samozrejme, že drobné zmeny sa nerátajú. Nesmiete však meniť podstatu toho druhého. Tomu sa totiž hovorí skutočná láska. 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

Ak sa budete držať týchto troch základných pravidiel od začiatku, uvidíte, že váš vzťah naberie úplne iné kontúry. Budete nielen šťastnejší, ale aj spokojnejší a vyrovnanejší. Len na to nesmiete ani počas ťažších dní zabúdať.

- Najčítanejšie -